Boyabat Canlı Hayvan Pazarı İnşaatı Tamamlanıyor | 20 Mayıs 2024İmar Haber

20 Mayıs 2024 - 03:01

Boyabat Canlı Hayvan Pazarı İnşaatı Tamamlanıyor

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI KIRSAL KALKINMA FONU (İFAD) VE BOYABAT BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİYLE YAPILAN “CANLI HAYVAN PAZARI” İNŞAATINDA ÇALIŞMALAR YOĞUN BİR TEMPODA DEVAM EDİYOR.

Boyabat Canlı Hayvan Pazarı İnşaatı Tamamlanıyor
Son Güncelleme :

26 Kasım 2020 - 17:00

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/boyabat-canli-hayvan-pazari-insaati-hizla-yukseliyor/25474/" title="facebook">

Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Fonu (İFAD) ve Boyabat Belediyesi işbirliğiyle yapılan “Canlı Hayvan Pazarı” inşaatında çalışmalar yoğun bir tempoda devam ediyor.

5 bin 230 metrekarelik alan üzerinde yapımı devam eden ve 500 büyükbaş, bin küçükbaş hayvan satış alanı, idari bina, karantina binası, bakıcı evi, kaba yem deposu, dezenfeksiyon üniteleri, giriş birimleri, açık otopark, nizamiye ve jeneratör odası ile bölgenin en büyüğü olacak olan projenin en kısa sürede tamamlanması planlanıyor.

Büyük projelerle güçlü bir Boyabat inşa etmeyi hedeflediklerini belirten Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, devam eden inşaat hakkında şunları söyledi:

“Modern canlı hayvan pazarımızda çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Bizler de Boyabat’ımıza yeni bir proje, yeni bir değer kazandıracak olmanın heyecanını yaşıyoruz. İşlevleri gereği bölgenin en büyüğü olacak projemizi inşallah kısa zamanda tamamlayıp hemşehrilerimizin hizmetine sunmayı planlıyoruz.”


Boyabat İmar Haberleri