Buca Belediyesi Uyuşturucu Sorununa Çözüm Arıyor | 21 Haziran 2024İmar Haber

22 Haziran 2024 - 00:13

Buca Belediyesi Uyuşturucu Sorununa Çözüm Arıyor

Madde bağımlılığının büyük problem yarattığı ilçede, Belediye soruna birinci elden el koydu, Belediye Meclisi bünyesinde bu konuya ilişkin bir komisyon kurdu.

Buca Belediyesi Uyuşturucu Sorununa Çözüm Arıyor
Son Güncelleme :

12 Kasım 2019 - 13:39

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/buca-belediyesi-uyusturucu-sorununa-cozum-ariyor/11922/" title="facebook">

Buca Belediye Meclisinden Örnek Davranış

CHP’li Meclis Üyeleri Bülent Uygur, Uğur Aydın,  Filiz Meraklı ve AKP’li Meclis Üyesi Abdürrahim Ertaş, MHP’li Meclis Üyesi Mustafa Kartal’ın yer aldığı komisyon, üç partinin ortak çalışması olarak da tüm Türkiye’ye örnek olacak. Benzerine pek şahit olmadığımız bu ortak kararların devamını da görmeyi dileyerek haberimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.

“ÜÇÜNCÜ SAYFALARDA KANIKSANMASINI İSTEMİYORUZ”

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, “Bazı kaynaklara göre maalesef bu bağımlılığın 9 yaşa kadar indiğini görüyoruz. Okul önlerinde, parklarda ve evlerde madde bağımlılığına dair yaşanan acı olayların gazetelerin üçüncü sayfalarında kanıksanmasını istemiyoruz. Sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıklarla başlayan bu bağımlılık türleri zaman içinde kimyasallara kadar uzanabiliyor. Geleceğimizin uyuşturulmaması için biz göreve gelir gelmez güçlü bir bilinçlendirme kampanyası yaptık. Şimdi bunu komisyon ile devam ettirmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Uyuşturucuya karşı sporu, sanatı ve bilimi panzehir olarak sunan projelerine devam eden belediye, bu kapsamda yaratıcı çalışmalara imza atacak. Resmi rakamlara göre 500 bin nüfusa sahip Buca Belediyesi, kentlerin en büyük asayiş problemlerinden biri olan uyuşturucuya karşı geçtiğimiz dönem olduğu gibi bu dönem de yoğun bir kampanya gerçekleştiriyor. Kentin geleceği için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan belediye, bu çabalarını Belediye Meclisi’nde komisyon kurarak daha resmi bir aşamaya taşıdı. CHP, AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinden oluşan Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, öncelikle gençlerin madde bağımlılığına karşı duyarlılık kazanarak zararlı alışkanlıklardan uzak durmasını sağlayacak.