Buca parklarında bakım zamanı | 20 Mayıs 2024İmar Haber

20 Mayıs 2024 - 03:16

Buca parklarında bakım zamanı

BUCA BELEDİYESİ, KENTTEKİ PARKLARI BAKIMA ALDI. İLÇE GENELİNDE PARKLARDA BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMASI YAPIP MEVSİME UYGUN ÇİÇEKLERLE RENKLENDİREN EKİPLER, ÇOCUKLARIN OYUN ALANLARINDA BOZULAN KAUÇUK DÖŞEMELERİ DE BAŞTAN AŞAĞI YENİLEMEYE BAŞLADI.

Buca parklarında bakım zamanı
Son Güncelleme :

01 Aralık 2020 - 10:00

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/buca-parklarinda-bakim-zamani/27722/" title="facebook">

Buca Belediyesi, kentteki parkları bakıma aldı. İlçe genelinde parklarda bakım ve onarım çalışması yapıp mevsime uygun çiçeklerle renklendiren ekipler, çocukların oyun alanlarında bozulan kauçuk döşemeleri de baştan aşağı yenilemeye başladı.

Temiz ve bakımlı bir kent için çalışan Buca Belediyesi, kent genelindeki parkları kış aylarına hazırladı. Buca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, korona virüs (Covid-19) günlerinde Bucalı hemşehrilerin evlerinde kaldıkları süre dışında temiz hava almalarına imkân sağlayan park ve bahçelerde bakım çalışmalarına hız verdi. Öncelikli olarak kırılan ve tahrip edilen parklardaki bakım ve onarım çalışmaları için kolları sıvayan ekipler, çocukların sağlıklı ve güvenli bir şekilde oyun oynayabilmesi için oyuncak gruplarının zeminlerine kauçuk döşemesi gerçekleştiriyor.

Kışa hazırlık

Ekipler, bakım ve onarım çalışmalarının yanı sıra sert kış şartları başlamadan 47 mahalledeki parkların yeşil alanlarında da bakım başlattı. Parklarda kosa çalışması gerçekleştiren ekipler, mevsime uygun çiçeklendirme ve risk oluşturabilecek ağaçlarda budama çalışmaları yapıyor.