Buca'da korona virüse karşı üst düzey güvenlik önlemleri | 20 Mayıs 2024İmar Haber

20 Mayıs 2024 - 03:13

Buca’da korona virüse karşı üst düzey güvenlik önlemleri

TÜRKİYE GENELİNDE KORONA VİRÜS (COVİD-19) HARİTASI GÜNDEN GÜNE KIRMIZIYA BÜRÜNÜRKEN, BUCA BELEDİYESİ KENTTEKİ İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINI SIKLAŞTIRDI.

Buca’da korona virüse karşı üst düzey güvenlik önlemleri
Son Güncelleme :

29 Kasım 2020 - 10:30

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/bucada-korona-viruse-karsi-ust-duzey-guvenlik-onlemleri/26698/" title="facebook">

Türkiye genelinde korona virüs (Covid-19) haritası günden güne kırmızıya bürünürken, Buca Belediyesi kentteki ilaçlama çalışmalarını sıklaştırdı. Belediye, tüm hizmet binaları ve araçları ile korona virüs vakası tespit edilen konutlarda ve kamuya açık alanlarda dezenfeksiyon işlemlerine aralıksız devam ediyor.

Korona virüs salgınının tırmanışa geçtiği bugünlerde, Buca Belediyesi kent genelindeki dezenfeksiyon çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Belediye ekipleri, Buca’daki 47 mahallede vaka görülen konutların yanı sıra tesisler, camiler, sağlık kuruluşları ve kamusal alanlar da Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü onaylı ilaçlarla ücretsiz olarak dezenfekte çalışması yapıyor. Salgın sürecinin başından itibaren tüm birimlerini alarma geçirdiklerini hatırlatan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “Ekiplerimiz ile teyakkuz halindeyiz. Ancak vatandaşlarımızın da aldığı önlemleri artırmaları gerekiyor. Biz bu konuda da bilinçlendirme çalışmalarımızı aksatmadan sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın zorunda olmadıkça evlerinden çıkmamalarını istiyoruz. Dışarıda ise maske, mesafe ve hijyen kuralına uymanın olmazsa olmazımız olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz. Bu süreci atlatıp sağlıklı günlere kavuşabilmek için hep beraber mücadele etmek zorundayız” diye konuştu.