Budama ekibine eğitim | 4 Mart 2024İmar Haber

4 Mart 2024 - 15:27

Budama ekibine eğitim

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER DAİRESİ BAŞKANLIĞI BÜNYESİNDE GÖREVE YENİ BAŞLAYAN BUDAMA EKİBİ EĞİTİMDEN GEÇTİ. KENT GENELİNDE BULUNAN YEŞİL ALANLARIN SAĞLIKLI ŞEKİLDE BÜYÜMESİ VE KORUNMASI İÇİN ÇALIŞMALAR YÜRÜTECEK OLAN BUDAMA EKİBİNE, TEORİK VE PRATİK EĞİTİM VERİLDİ.

Budama ekibine eğitim
Son Güncelleme :

20 Ocak 2021 - 10:50

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/budama-ekibine-egitim/62250/" title="facebook">

Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı bünyesinde göreve yeni başlayan budama ekibi eğitimden geçti. Kent genelinde bulunan yeşil alanların sağlıklı şekilde büyümesi ve korunması için çalışmalar yürütecek olan budama ekibine, teorik ve pratik eğitim verildi.

Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen eğitim, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev yapan orman mühendisi Zeliha Mecit tarafından verildi. Budama eğitiminden önce personele, etik ve kamu etiği, etik davranış ilkeleri, kamu görevlilerinden beklenen etik davranışlar anlatıldı. Eğitimde, doğru budama teknikleri, ağaç türlerine göre budama biçimleri, budama zamanı ve kuralları ve budama sonrası yapılacak işlemler ayrıntılı bir biçimde anlatıldı. Teorik eğitimin ardından aktarılan bilgiler uygulamalı olarak sahada da gösterildi.

Budama eğitiminin ardından gerçekleştirilen iş sağlığı ve güvenliği eğitimi kapsamında ise iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, çalışma sırasında oluşabilecek riskler ve önlemler, iş kazalarının sebepleri ve korunma prensipleri, kişisel koruyucu donanım kullanımı, iş sağlığı ve güvenliği genel kuralları anlatıldı.