Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir'e yeni semt pazarı yapıyor | 27 Şubat 2024İmar Haber

27 Şubat 2024 - 17:38

Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir’e yeni semt pazarı yapıyor

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN YENİŞEHİR PAZAR ALANI ÇALIŞMALARI BAŞLADI. İSTEMİHAN TALAY CADDESİNDE YER ALACAK SEMT PAZARI, 2 BİN 574 METREKARELİK BİR ALANA İNŞA EDİLİYOR.

Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir’e yeni semt pazarı yapıyor
Son Güncelleme :

15 Ocak 2021 - 10:00

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/buyuksehir-belediyesi-yenisehire-yeni-semt-pazari-yapiyor/58595/" title="facebook">

Mersin Büyükşehir Belediyesinin Yenişehir Pazar Alanı çalışmaları başladı. İstemihan Talay Caddesinde yer alacak semt pazarı, 2 bin 574 metrekarelik bir alana inşa ediliyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, merkez Yenişehir ilçesinde yeni pazar alanı yapıyor. Menteş Mahallesi İstemihan Talay Caddesi üzerinde yer alacak olan semt pazarında Büyükşehir Belediyesi ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar tamamlandığında üzeri kapalı pazar yeri Mersinlilerin hizmetine sunulacak.

Semt pazarı, haftanın 5 günü Büyükşehir Belediyesinin, 2 günü ise Yenişehir Belediyesinin koordinesinde kurulacak. Pazarda, merkez ve ilçelerde yer alan kadın kooperatiflerinin ürünlerinin de satışı yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi teknik ekiplerinin çalışmalarını devam ettirdiği pazar yerinin üstü kapalı kullanım alanı bin 80 metrekare olacak. Alanın içerisinde yönetim binası yer alacak. 115 metrekarelik bina içerisinde kooperatif satış birimi, zabıta birimi, erkek-kadın ve engelli birey için tuvaletler yer alacak. Nüfusun yoğun olduğu Yenişehir ilçesinde her gün kurulacak olan semt pazarı, üreticilere gelir kaynağı olurken tüketicilere de alternatif olacak.