Büyükşehir, kendi durağını üretiyor | 22 Haziran 2024İmar Haber

23 Haziran 2024 - 00:56

Büyükşehir, kendi durağını üretiyor

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENDİ PERSONELİYLE İMAL ETTİĞİ OTOBÜS DURAKLARI İLE HEM KENT GÖRÜNÜMÜNE ESTETİK BİR DEĞİŞİM KATIYOR, HEM DE BÜTÇEDE TASARRUF SAĞLIYOR.

Büyükşehir, kendi durağını üretiyor
Son Güncelleme :

26 Kasım 2020 - 12:25

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/buyuksehir-kendi-duragini-uretiyor/25189/" title="facebook">

Adana Büyükşehir Belediyesi kent genelinde otobüs duraklarını kendi bünyesinde imal ederek tasarruf sağlıyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi kendi personeliyle imal ettiği otobüs durakları ile hem kent görünümüne estetik bir değişim katıyor, hem de bütçede tasarruf sağlıyor. Daha önce satın alınarak temin edilen otobüs durakları, Ulaşım Daire Başkanlığı ve Park Bahçeler Daire Başkanlğı’nın birlikte kurduğu atölyede, belediyenin bir çok biriminden personel çalışmasıyla imal ediliyor.

Kamelya tarzı durak

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın talimatıyla başlatılan yeni uygulama ile kentte bulunan 140 durağın maliyetinde yaklaşık yüzde 80 oranında tasarruf sağlanıyor. Demir iskelet ve ahşap malzeme ile kamelya görünümüyle üretilen duraklardan ayda 40 adet üretiliyor.

Kamelya görünümüyle kent estetiğine farklı bir tarz kazandıran duraklar, kent merkezi ve ilçelerde kullanılıyor. Ahşap olması nedeniyle daha sağlıklı olan duraklar halkın yaz aylarında Adana’nın sıcak güneşinden, kışın da yağmurlardan korunmasını sağlıyor.