İmar Haber

Büyükşehir kışa hazırlanıyor

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YAKLAŞAN KIŞ AYLARI NEDENİYLE HAZIRLIKLARINI HIZLANDIRDI. KIŞ MEVSİMİNDE KAR VE BUZLA MÜCADELE ÇALIŞMALARINDA ÖNEMLİ BİR MALZEME OLAN TUZ ALIMI İÇİN FEN İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI İHALEYE ÇIKTI. 75 BİN TON GÖL TUZU ALIMI İÇİN YAPILAN İHALE, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL MEDYA HESAPLARI, YOUTUBE KANALI VE ABB TV’DEN CANLI OLARAK YAYINLANDI. KIŞA TOPLAM 95 BİN TON TUZ STOĞU İLE GİRECEK OLAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BU YIL DA MUHTARLARA TUZ DESTEĞİ SAĞLAYACAK.

Büyükşehir kışa hazırlanıyor
Google News
09 Aralık 2020 - 12:10

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kış için hazırlıklarını hızlandırdı. Kış mevsiminde kar ve buzla mücadele çalışmalarında önemli bir malzeme olan tuz alımı için Fen İşleri Daire Başkanlığı ihaleye çıktı. 75 bin ton göl tuzu alımı için yapılan ihale, Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları, Youtube kanalı ve ABB TV’den canlı olarak yayınlandı. Kışa toplam 95 bin ton tuz stoğu ile girecek olan Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da muhtarlara tuz desteği sağlayacak.

Büyükşehir Belediyesi kış aylarında kar ve buzlanmayla mücadele etmek için hazırlıklara erken başladı. Fen İşleri Daire Başkanlığı bu yıl 75 bin ton tuz alımı için “Kar ve Buzla Mücadele Çalışmalarında Kullanılmak Üzere Göl Tuzu Mal Alım İşi” ihalesine çıktı. Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları, Youtube kanalı ve ABB TV’den canlı yayınlanan ihaleye 3 firma teklif verdi.

Yaklaşık maliyeti 16 milyon 550 bin TL olan ihale kapsamında 75 bin ton göl tuzu alımı gerçekleştirecek olan Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıldan kalan 20 bin ton tuz ile birlikte toplam 95 bin ton tuz stoğuna sahip olacak. Buz tutmuş yollarda yüzde 60 daha fazla performans sağlayan göl tuzunun dışında bir başka mücadele yöntemi daha bu yıl ilk kez kullanılacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından üretilen buz çözücü solüsyon ve tuzla birlikte Başkent’te araç kazalarının en aza indirilmesi hedefleniyor.

Kent merkezinde ve ilçe mahallelerinde Büyükşehir Belediye ekiplerinin ulaşamadığı yoğun kar ve buzlanma sonucu kapanan yolları belirleyecek olan mahalle muhtarlarına 25 kilogramlık paketler halinde toplam 15 bin ton göl tuzu desteği sağlanacak.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları