Büyükşehirden dolandırıcılık uyarısı | 16 Nisan 2024İmar Haber

16 Nisan 2024 - 21:12

Büyükşehirden dolandırıcılık uyarısı

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BELEDİYE YÖNETİCİLERİNİN İSİMLERİNİ KULLANARAK DOLANDIRICILIK YAPMAK İSTEYEN KİŞİ YA DA KİŞİLERİN BULUNDUĞUNUN ANLAŞILDIĞINI AÇIKLAYARAK, BU TÜR ARAMALARA KARŞI UYARIDA BULUNDU.

Büyükşehirden dolandırıcılık uyarısı
Son Güncelleme :

12 Ocak 2021 - 14:05

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/buyuksehirden-dolandiricilik-uyarisi/56747/" title="facebook">

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, belediye yöneticilerinin isimlerini kullanarak dolandırıcılık yapmak isteyen kişi ya da kişilerin bulunduğunun anlaşıldığını açıklayarak, bu tür aramalara karşı uyarıda bulundu.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, genel sekreter veya bürokratların isimleri kullanılarak bağış veya yardım talep edildiğine yönelik bilgilerin yansıdığı belirtilerek, “Hemşehrilerimizin dolandırıcılık mağduru olmaması için bu kişilere asla itibar etmemesini istiyoruz” denildi. “Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamı, Genel Sekreteri ya da yöneticileri hiçbir şekilde bu tür talepte bulunmamaktadır” ifadesine yer verilen açıklamada, vatandaşlardan iyi niyeti su istimal eden bu kişilere asla itibar etmemeleri istendi.

Açıklamada, art niyetli kişilerden gelecek telefon ve taleplerin dikkate alınmaması ve bu durumla karşılaşan vatandaşların bir an önce kolluk kuvvetlerine ihbarda bulunmaları gerektiği de ifade edildi.