Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Kilis'te | 20 Haziran 2024İmar Haber

21 Haziran 2024 - 01:40

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Kilis’te

ÇANAKKALE SAVAŞLARI MOBİL MÜZESİ TIRI 2 GÜN BOYUNCA CUMHURİYET MEYDANINDA ÇANAKKALE SAVAŞI İLE İLGİLİ RESİMLERİN, FOTOĞRAFLARIN, ÇEŞİTLİ GÖRSEL MATERYALLERİN VE VİDEOLARIN İZLETİLECEĞİ EKRANLAR KURULARAK ZİYARETE AÇILDI.

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Kilis’te
Son Güncelleme :

24 Kasım 2020 - 14:45

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/canakkale-savaslari-mobil-muzesi-kiliste/23589/" title="facebook">

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi tırı 2 gün boyunca Cumhuriyet meydanında Çanakkale Savaşı ile ilgili resimlerin, fotoğrafların, çeşitli görsel materyallerin ve videoların izletileceği ekranlar kurularak ziyarete açıldı.

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, 81 ilimizde 7’den 77’ye herkese kapılarını açıyor. İçerisinde Çanakkale Savaşı ile ilgili resimlerin, fotoğrafların, çeşitli görsel materyallerin ve videoların izletileceği ekranların, Çanakkale Cephesinden günümüze kalan çeşitli savaş objelerinin sergileneceği bir bölümün ve Çanakkale askerinin heykelinin de bulunduğu Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, Çanakkale ruhunu, tıpkı o gündeymiş gibi yaşayabilmelerini sağlamak amacıyla projelendirildi. Dış ses, ambiyans ve tasarımlar ile “Al Sancağın Dalgalandığı Her Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi 2 gün boyunca Kilis’te ziyarete açıldı. Kilis Valisi Recep Soytürk, Kilis Belediye Başkan Vekili Mehmet Fatih Yalçın, İl Kültür ve Turizm Müdürü Cuma Özdemir ile İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, mobil tırı ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.