Çavuşoğlu ve Akar, Ukrayna'daki Ahıskalı Türklerle bir araya geldi | 21 Haziran 2024İmar Haber

22 Haziran 2024 - 00:25

Çavuşoğlu ve Akar, Ukrayna’daki Ahıskalı Türklerle bir araya geldi

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU VE SAVUNMA BAKANI HULUSİ AKAR, UKRAYNA’YA YAPTIKLARI RESMİ ZİYARET KAPSAMINDA DATÜB UKRAYNA TEMSİLCİLİĞİ BAŞKANI MARAT RASULOV’UN BAŞKANLIĞINDAKİ AHISKALI TÜRKLERDEN OLUŞAN HEYETİ KABUL ETTİ.

Çavuşoğlu ve Akar, Ukrayna’daki Ahıskalı Türklerle bir araya geldi
Son Güncelleme :

19 Aralık 2020 - 18:25

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/cavusoglu-ve-akar-ukraynadaki-ahiskali-turklerle-bir-araya-geldi/41259/" title="facebook">

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna’ya yaptıkları resmi ziyaret kapsamında DATÜB Ukrayna Temsilciliği Başkanı Marat Rasulov’un başkanlığındaki Ahıskalı Türklerden oluşan heyeti kabul etti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yapılan görüşme ile ilgili kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ukrayna’da Ahıska Türkleri soydaşlarımız ile bir aradayız. Ahıska Türklerinin Ukrayna’daki her türlü ihtiyaçlarını takip ediyoruz. Ahıskalı kardeşlerimize verdiğimiz destek her zaman devam edecek.” dedi. Görüşme ile ilgili açıklama yapan DATÜB Ukrayna Temsilciliği Başkanı Marat Rasulov ise görüşmenin ana gündem maddesinin Ukrayna’dan Türkiye’ye iskanlı göç kapsamında getirilecek Ahıskalı Türklerin durumu olduğunu vurgulayarak, Bakan Çavuşoğlu’nun DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov’a kendileri aracılığıyla selamlarını ilettiğini belirterek, her iki bakana kabullerinden dolayı teşekkür etti.