İmar Haber

Çermik’in atık su ve kanalizasyon sorunu çözülüyor

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SU VE KANALİZASYON İDARESİ (DİSKİ) GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, ÇERMİK İLÇESİNDE ATIK SU ARITMA TESİSİNİN YAPILMASI İÇİN PROJE ÇALIŞMALARINA BAŞLADI. PROJEYLE İLÇENİN ATIK SU VE KANALİZASYON SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞACAĞI BİLDİRİLDİ.

Çermik’in atık su ve kanalizasyon sorunu çözülüyor
Google News
07 Aralık 2020 - 16:25

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Çermik ilçesinde Atık Su Arıtma Tesisinin yapılması için proje çalışmalarına başladı. Projeyle ilçenin atık su ve kanalizasyon sorunu çözüme kavuşacağı bildirildi.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun Çermik ilçesinde gerçekleştirdiği toplantıda gündeme gelen Sinek Çayına akan kanalizasyon sorunun çözümü için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, düğmeye bastı. İlçenin sorununu çözecek projeyle Sinek Çayına 8 ayrı yerden deşarj olan atık suları iki farklı yerde birleştirerek Atık Su Arıtma Tesisine iletimi sağlanacak. Temizlenen su daha sonra Sinek Çayına deşarj edilecek.

Konuya ilişkin proje çalışmalarına başlayan DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Gördük ve İlbank Bölge Müdürü Süleyman Halit Bayrak ile teknik personel yerinde inceleme yaptı. Tutşi ve beraberindekiler, Atık Su Arıtma Tesisini yerinde ve deşarj noktalarını gezerek yapılabilecek çalışmaları değerlendirdi. Çermik Kaymakamı Ramazan Polat ve Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ile görüşerek projeyle ilgili istişarede bulunan DİSKİ Genel Müdürü Tutşi, daha sonra DİSKİ Çermik Şube Müdürlüğünü ziyaret ederek personelle bir süre görüştü.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları