Cide Tarihi Camisi Yeniden Faaliyette | 15 Temmuz 2024İmar Haber

15 Temmuz 2024 - 02:51

Cide Tarihi Camisi Yeniden Faaliyette

15 Yıldır İbadet Edilemeyen Gideros Koyu Camisi İbadete Açıldı.

Cide Tarihi Camisi Yeniden Faaliyette
Son Güncelleme :

06 Temmuz 2020 - 23:30

215 views

 

Cide Kaymakamı Ali Açıkgöz’ün girişimlerinin ardından, Cide’nin sembol noktalarından birisi olan Gideros koyundaki tarihi cami ibadete açıldı.

Eylül 2005’ten bu yana imamı bulunmayan ve tam 15 yıldır namaz kılınmayan tarihi Gideros Koyu Camisinde Kaymakam Ali Açıkgöz’ün çalışmaları sonucu ilk namaz kılındı.

kastamonu-cide-gideros-koyu-camisi

Geçen hafta yaptıkları ziyarette camideki eksikliklerinin giderildiğini söyleyen Cide Kaymakamı Ali Açıkgöz yaptığı açıklamada:

“Tarihi Gideros Camisine imam görevlendirmesi yaptık. Bu sayede artık gelen yerli turistler rahatça ibadet edebilecek. 15 sene aradan sonra Tarihi Gideros Camii’nde Cuma namazı eda ettik. Allah vesile olan herkesten razı olsun. Çok hayırlı bir işe katkıda bulundular. Rabbimiz bir ayeti kerimesinde aynen söyle buyuruyor: ‘Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe iman eden, namazı dosdoğru kılan, zekatı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. Ta ki doğru yola ermiş olanlar da bunlardır.’ İşte bugün bize destek olarak burayı ibadete açmamızı sağlayanlar, bu ayeti kerimedeki sözlerle müjdeleniyor”” dedi.

Namaz esnasında mutluluktan gözyaşı döken yaşlıların olduğunu ifade eden Kaymakam Açıkgöz, “Rabbimizin bizi böyle güzel bir işle şereflendirmesi sebebiyle ne kadar şükretsek azdır” şeklinde konuştu.