Darıca'da mevsimsel ağaç budama çalışmaları devam ediyor | 16 Nisan 2024İmar Haber

16 Nisan 2024 - 19:32

Darıca’da mevsimsel ağaç budama çalışmaları devam ediyor

DARICA BELEDİYESİ AĞAÇLARIN SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE GELİŞMESİ VE KIŞ AYLARINDA OLUMSUZ HAVA KOŞULLARINDAN ETKİLENMEMESİ İÇİN AĞAÇ BUDAMA ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR.

Darıca’da mevsimsel ağaç budama çalışmaları devam ediyor
Son Güncelleme :

14 Ocak 2021 - 12:05

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/daricada-mevsimsel-agac-budama-calismalari-devam-ediyor/58032/" title="facebook">

Darıca Belediyesi ağaçların sağlıklı bir şekilde gelişmesi ve kış aylarında olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için ağaç budama çalışmalarına devam ediyor.

Darıca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından her yıl düzenli olarak yürütülen budama çalışmaları başladı. Mahalle mahalle programlanan budama çalışmaları ilkbahar aylarına kadar devam edecek. Ağacın ömrünün uzatılması, estetik görüntüsünün ve hastalıklara karşı direncinin arttırılması amacıyla yapılan budama çalışmaları kapsamında Darıca Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde cadde kenarları, sahil kenarları ve parklarda bulunan ağaçların budama işlemlerini gerçekleştiriyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, park, bahçe ve çocuk oyun alanlarının yanı sıra, sahil ve caddelerde çalışmaları gerçekleştirmeye devam ediyor. Şehrin belirli noktalarında gerçekleştirilen çalışmalarla kamuya açık alanların daha estetik bir görünüme kavuşturulması sağlanıyor. Çalışmalar sırasında gerek halk sağlığı gerekse çevre düzenlemesi ön planla tutuluyor.