İmar Haber

Dilovası Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı

DİLOVASI BELEDİYESİ, GEÇTİĞİMİZ HAFTA SONU UYGULANAN SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI SÜRESİNCE SOKAK HAYVANLARI İÇİN MAMA BIRAKTI.

Dilovası Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı
Google News
07 Aralık 2020 - 15:05

Dilovası Belediyesi, geçtiğimiz hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması süresince sokak hayvanları için mama bıraktı.

Korona virüs tedbirleri kapsamında geçtiğimiz hafta sonu, 2 gün boyunca uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında, Dilovası Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı. Dilovası Belediyesi’ne bağlı ekipler, şehrin farklı noktalarındaki açık alanlardaki beslenme noktalarının yanı sıra park ve bahçelere kedi, köpek ve kuşlar için kuru mama bırakarak, sulukları doldurdu.

Soğuk hava şartlarında yaşamları zorlaşan sokak hayvanları için alınacak küçük önlemlerle hayatlarını kurtarmanın mümkün olduğunu belirten belediye yetkilileri, başta sokak hayvanları olmak üzere tüm hayvanların, soğuk günlerde aç ve susuz kalmamaları için tüm vatandaşlardan hassasiyet göstermelerini istedi.

Ekiplerin iki gün boyunca sokak hayvanlarını beslediğini belirten Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, “Korona virüs salgınından can dostlarımız da çok olumsuz etkileniyor. Dilovası Belediyesi olarak normal günlerde yaptığımız gibi sokağa çıkma yasağında da sokak hayvanlarını unutmuyor onları beslemeye devam ediyoruz. İyi bir yaşam onların da en tabi hakkı. Onları sevgisiz ve gıdasız bırakmıyoruz” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları