İmar Haber

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, uzaktan eğitimle öğrencilere kucak açtı

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİLGİ EVİ, KORONA VİRÜS (COVİD-19) SALGINI SEBEBİYLE TÜM ÜLKEDE YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLMESİNİN ARDINDAN, ÇOCUKLARIN DERSLERİNDE GERİ KALMAMALARI İÇİN ONLİNE EĞİTİM SİSTEMİNE GEÇEREK BİNLERCE ÖĞRENCİYE KUCAK AÇTI.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, uzaktan eğitimle öğrencilere kucak açtı
Google News
08 Aralık 2020 - 17:00

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evi, korona virüs (Covid-19) salgını sebebiyle tüm ülkede yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından, çocukların derslerinde geri kalmamaları için online eğitim sistemine geçerek binlerce öğrenciye kucak açtı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı Gençlik Şube Müdürlüğü’ne bağlı Bilgi Evi, zorlu pandemi sürecinde yüz yüze eğitime ara verilmesiyle birlikte oluşturduğu online eğitim sistemiyle binlerce öğrenciye kucak açtı. Çocukları ülke genelinde yapılan sınavlara hazırlayan Bilgi Evi, online eğitim sistemiyle çocuklara matematik, fen bilgisi, Türkçe, sosyal bilimler, din kültürü ve ahlak bilgisi branşlarında belirlenen tarih ile saatlerde eğitim veriyor.

Öğrencilere online sosyal aktivite

Öğrencilerin derslerinde geri kalmamaları için ana branşlarda eğitimlere ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, çocukların pandemi sürecinde evlerinde zaman geçirmelerini göz önünde bulundurarak, öğrencilerin vakitlerini eğlenceli geçirmeleri için akıl ve zeka, drama, resim, müzik, halk oyunları, bilişim kulübü, erbane kulübü aracılığıyla öğrencilere çeşitli sosyal aktiviteler yaptırıyor.

Öğrenciler, yapılan sosyal aktivitelerde resimler çiziyor, akıl ve zeka oyunları aracılığıyla çeşitli oyunlar oynama fırsatı buluyor ve müzik çalışmalarına katılıyor. Bilişim kulübüne üye öğrenciler de bilgisayar eğitimlerini online sistemle almaya devam ediyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları