EBA'ya Bağlanmak İçin Dağa Çıkıyorlar | 21 Haziran 2024İmar Haber

21 Haziran 2024 - 23:52

EBA’ya Bağlanmak İçin Dağa Çıkıyorlar

Muğla’nın Seydikemer ilçe merkezine yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki Dodurga Mahallesi’nde yaşayanlar öğrenciler, altyapı sorunu ve GSM şebekelerinin çekmemesi nedeniyle evlerinden EBA’ya bağlanmakta güçlük yaşıyor. Velilerin ve Mahalle Muhtarının aracıyla internetin çektiği dağlık alana ulaşan öğrenciler, yaşadıkları sorunun giderilmesini istiyor.

EBA’ya Bağlanmak İçin Dağa Çıkıyorlar
Son Güncelleme :

12 Ekim 2020 - 1:40

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/ebaya-baglanmak-icin-daga-cikiyorlar/21902/" title="facebook">

Dodurga Mahallesi muhtarı, mahallenin birçok noktasında telefon çekmediğini, uzaktan eğitim olduğu için şu anda öğrencilerin büyük sorun yaşadığını söyledi. GSM şirketlerini çözüm için defalarca aramasına rağmen sorunun giderilmediğini ifade ediyorlar.

Dodurga Mahalle Muhtarı “İnternetin çektiği bazı noktalara çocuklar geliyor. Arabası olanlar kendi geliyor. Olmayanalar da yaya gelip sıcakta zeytin ağaçlarının gölgelerinde ders yapmak için mücadele ediyorlar. Çoğu zaman geldikleri noktada da internet çekmiyor. Yarısının interneti, yarısının telefonu yok. Çocuklarımızın derslerinden geri kalmamaları için yetkililerden yardım bekliyoruz” açıklamasında bulundu.


Seydikemer İmar Haberleri