Eğil Belediyesinden alkışlanacak hareket: Atık malzemelerden sokak hayvanları için barınak yaptılar | 18 Nisan 2024İmar Haber

18 Nisan 2024 - 05:14

Eğil Belediyesi Atık Malzemelerden Sokak Hayvanları İçin Barınak

DİYARBAKIR’ EĞİL İLÇE BELEDİYESİ, KAMU KURUMLARINDAN TOPLANAN ATIK MALZEMELERDEN SOKAK HAYVANLARI İÇİN KIŞLIK BARINAK YAPTI.

Eğil Belediyesi Atık Malzemelerden Sokak Hayvanları İçin Barınak
Son Güncelleme :

03 Ocak 2021 - 11:35

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/egil-belediyesinden-alkislanacak-hareket-atik-malzemelerden-sokak-hayvanlari-icin-barinak-yaptilar/50359/" title="facebook">

Diyarbakır Eğil İlçe Belediyesi, kamu kurumlarından toplanan atık malzemelerden sokak hayvanları için kışlık barınak yaptı.

Eğil Belediyesine bağlı ekipler, kamu kurumlarından topladıkları plastik malzeme, eski mobilya ve tahta parçalarıyla sokak hayvanları için kışlık barınak hazırladı. Ekipler tarafından 1 metrekare büyüklüğünde yapılan ve branda ile güçlendirilen barınaklara mama da bırakıldı. Hayvan barınakları, ilçeye bağlı mahallelerde sokak hayvanlarının yoğun olarak bulunduğu yerlere yerleştirildi.

Eğil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İdris Arslan, Eğil Belediyesinin, hayvan dostu bir belediye olduğunu söyledi.

Diyarbakır Eğil İlçe Kaymakamı İdris Arslan sözlerinde şu ifadelere yer verdi:“Şu an kış ayındayız ve can dostlarımız sokaklarda üşüyor. Biz de bunun önüne geçmek için tamamı geri dönüşüm malzemelerden olan barınaklar yaptık. İçlerini mama doldurarak sokak hayvanlarının yoğun olduğu alanlara yerleştirdik. Hayvan dostlarımız kış aylarında sıcak bir yuva sahibi olsunlar istedik. Vatandaşlarımızdan ricamız şudur. Kış ayındayız, sokak hayvanları da bizimle bu yaşamı paylaşan canlılar, onları koruyup, sahip çıkalım” dedi.

Eğil İmar Haberleri