Eğil'deki baraj kıyısı yenilenen yüzüyle ziyaretçilerini bekliyor | 30 Mayıs 2024İmar Haber

30 Mayıs 2024 - 06:59

Eğil’deki baraj kıyısı yenilenen yüzüyle ziyaretçilerini bekliyor

DİYARBAKIR’IN EĞİL İLÇESİNDE BULUNAN DİCLE BARAJI KIYISI, YENİLENEN YÜZÜYLE ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR.

Eğil’deki baraj kıyısı yenilenen yüzüyle ziyaretçilerini bekliyor
Son Güncelleme :

09 Aralık 2020 - 15:35

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/egildeki-baraj-kiyisi-yenilenen-yuzuyle-ziyaretcilerini-bekliyor/33261/" title="facebook">

Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde bulunan Dicle Barajı kıyısı, yenilenen yüzüyle ziyaretçilerini bekliyor.

Kur’an-ı Kerim’de isimleri geçen Zülkifl ile Elyesa peygamberlerin kabirlerini barındıran Eğil’de bulunan Dicle Barajının kıyısında düzenleme çalışmaları yapıldı. Eğil Belediyesi, ilçenin önemli turizm cazibe mekanlarından biri olan Dicle Barajı kıyısını modern ve halkın ihtiyaçları doğrultusunda hazırladığı projeyle bambaşka bir görünüme kavuşturdu. Değişim, dönüşümün hissedildiği Eğil’de, baraj kıyısında yapılan dekoratif desenli ve galaksiyi andıran yol, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Eğil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İdris Arslan, “Eğil Diyarbakır’ın en önemli turizm mekanlarından bir tanesi. Valimiz Münir Karaloğlu ve bizler, Eğil’in güzelleştirilmesine çok önem veriyoruz. Bu kapsamda öncelikle Dicle Baraj kıyısını bakımsızlıktan kurtarmamız ve modern bir yapıya kavuşturmamız gerekiyordu. Eskiyen yolu kaldırıp, zemini küp taşlarla güzel bir şekilde düzenledik. Ağaçlarla süsleyerek, burayı modern ve yaşanabilir bir görünüme kavuşturduk. Dicle Baraj kıyısını yenilenen yüzüyle halkın hizmetine açmış bulunmaktayız. Eğillilere hayırlı olsun” dedi.