Elazığ'da kar 90 köy yolunu ulaşıma kapattı | 12 Nisan 2024İmar Haber

12 Nisan 2024 - 20:11

Elazığ’da kar 90 köy yolunu ulaşıma kapattı

ELAZIĞ’DA KAR YAĞIŞI NEDENİYLE 90 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANIRKEN, BELEDİYE VE ÖZEL İDARESİ EKİPLERİ TARAFINDAN OLUŞTURULAN KARLA MÜCADELE EKİPLERİ ÇALIŞMA YAPMAYA BAŞLADI.

Elazığ’da kar 90 köy yolunu ulaşıma kapattı
Son Güncelleme :

22 Aralık 2020 - 14:45

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/elazigda-kar-90-koy-yolunu-ulasima-kapatti/43526/" title="facebook">

Elazığ’da kar yağışı nedeniyle 90 köy yolu ulaşıma kapanırken, belediye ve özel idaresi ekipleri tarafından oluşturulan karla mücadele ekipleri çalışma yapmaya başladı.

Elazığ’da meteorolojinin uyardığı kar yağışı etkili oldu. Kar yağışının etkili olmasıyla birlikte merkezde 2, Sivrice’de 38, Karakoçan’da 35, Baskil’de 11 ve Maden’de 4 olmak üzere toplam 90 köy yolu ulaşıma kapandı. Kent merkezinde belediye ekipleri karla mücadele çalışması yaparken, kırsalda da köy yollarının açılması için valilik koordinesinde İl Özel İdare Genel Sekreterliği’ne bağlı ekipler çalışmalara başladı. Kar yağışı nedeniyle tarihi Harput Mahallesi’nde aracıyla yolda mahsur kalan bir kişi de ekipler tarafından kurtarıldı.

Belediye ekiplerinin karla mücadele kapsamında oluşturulan kriz masası bünyesinde şehir merkezini 9 bölgeye ayırarak çalışma yaptığı ve ana arterler ile hastane gidiş-dönüş yolları başta olmak üzere şehir genelindeki yol ve kaldırımları temizlediği kaydedildi.

Köy yollarının açılması için ekiplerin 7/24 çalışma yapmaya başladığı aktarıldı.