Elazığlılar yaşadıkları korkuyu anlattı | 27 Şubat 2024İmar Haber

27 Şubat 2024 - 10:36

Elazığlılar yaşadıkları korkuyu anlattı

KENT MERKEZİNDE ŞİDDETLİ HİSSEDİLEN DEPREM NEDENİYLE PANİK YAŞANDI. BAZI VATANDAŞLAR KENDİLERİNİ DIŞARI ATTI.

Elazığlılar yaşadıkları korkuyu anlattı
Son Güncelleme :

27 Aralık 2020 - 11:05

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/elaziglilar-yasadiklari-korkuyu-anlatti/45701/" title="facebook">

Elazığ’da meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremden sonra bir süre panik yaşandı. Panik havasının bitmesinin ardından vatandaşlar yaşadıkları korkuyu anlattı.

AFAD Deprem Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre, saat 09.37’de il merkezinde 5.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntının derinliği 15.94 kilometre olarak bildirildi. Kent merkezinde şiddetli hissedilen deprem nedeniyle panik yaşandı. Bazı vatandaşlar kendilerini dışarı attı.

Şiddetli bir sarsıntı ile uyandıklarını belirten vatandaşlar, eve girmeye korktuklarını belirtti. Korku dolu anlar yaşadıklarını anlatan Ömer Cengiz, “Depremi hissettik ve hemen dışarı kaçtık. Büyük bir şiddetle sarsıldık ve binalarda büyük gürültüler oluştu. Bizlerde de büyük bir korku oluşturdu. Dolayısıyla kapıya kaçtık. Şuanda içeri girme niyetimiz yok. Allah beterinden saklasın. Diğer depreme göre biraz hafifti, yalnız bizi çok korkuttu” dedi.