Esenyurt Belediyesi kendi maskesini kendi üretiyor | 25 Nisan 2024İmar Haber

25 Nisan 2024 - 17:40

Esenyurt Belediyesi kendi maskesini kendi üretiyor

PANDEMİ SÜRECİNDE KULLANIMI ZORUNLU HALE GELEN MASKELERİN ÜRETİMİ İÇİN MASKE ÜRETİM ATÖLYESİ’Nİ HAYATA GEÇİREN ESENYURT BELEDİYESİ, GÜNLÜK OLARAK ÜRETTİĞİ 16 BİN MASKEYİ PERSONELLER BAŞTA OLMAK ÜZERE İLÇEDEKİ SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI, İBADETHANELER VE OKULLARA DAĞITIYOR.

Esenyurt Belediyesi kendi maskesini kendi üretiyor
Son Güncelleme :

14 Ocak 2021 - 10:30

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/esenyurt-belediyesi-kendi-maskesini-kendi-uretiyor/57952/" title="facebook">

Pandemi sürecinde kullanımı zorunlu hale gelen maskelerin üretimi için Maske Üretim Atölyesi’ni hayata geçiren Esenyurt Belediyesi, günlük olarak ürettiği 16 bin maskeyi personeller başta olmak üzere ilçedeki sivil toplum kuruluşları, ibadethaneler ve okullara dağıtıyor.

Esenyurt Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, Korona virüs sürecinde kullanımı zorunlu hale gelen cerrahi maskelerin tedariki için Maske Üretim Atölyesi kurdu. Belediye bünyesinde görev yapan 14 el sanatları öğretmeni, kurulan üretim bandında günde 16 bin adet maske üretiyor. Üretilen maskeler, belediye personellerine günlük olarak dağıtılırken, talep eden sivil toplum kuruluşları, okullar ve ibadethanelerin de maske ihtiyacı bu atölyeden karşılanıyor.

Tüm hijyen koşullarının sağlandığı atölye, düzenli olarak yapılan temizlik işlemi sonrası dezenfekte ediliyor. Atölye girişlerinde ateşleri ölçülen personeller, üretim alanında maske, eldiven ve galoş giyiyor. Üretim makineleri ise, her kullanımdan sonra dezenfektan ile temizleniyor.