Esenyurt'ta toplu kullanım alanları dezenfekte ediliyor | 18 Temmuz 2024İmar Haber

18 Temmuz 2024 - 15:06

Esenyurt’ta toplu kullanım alanları dezenfekte ediliyor

ESENYURT’TA TOPLU KULLANIM ALANLARI DEZENFEKTE EDİLİYOR

Esenyurt’ta toplu kullanım alanları dezenfekte ediliyor
Son Güncelleme :

01 Aralık 2020 - 16:15

116 views

Esenyurt Belediyesi, korona virüs önlemleri kapsamında ilçe genelindeki aile sağlığı merkezleri, toplu taşıma araçları, durak ve ATM’ler gibi vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlarda dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Esenyurt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, yeniden yükselmeye başlayan korona virüs rakamlarının ardından, ilçe genelinde dezenfeksiyon çalışmalarını hızlandırdı. Ekipler, vatandaşların yoğun olarak kullandığı aile sağlığı merkezleri, ATM’ler, İETT durakları ve toplu taşıma araçlarını dezenfekte ederek mikroplardan arındırıyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınına karşı oluşturduğu ekiple Esenyurt genelinde çalışmalarını aralıksız sürdüren müdürlük, sabah erken saatlerde mesaiye başlayarak, tüm alanlarda ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışması yürütüyor. Müdürlük, ayrıca vatandaşların talebi üzerine bina içlerinde ve ofislerde de dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştiriyor.

Ekipler, salgının olumsuz etkisini azaltmak için hafta sonları uygulanacak sokağa çıkma yasaklarında da ilçe genelinde dezenfeksiyon çalışmalarına devam edecek.