Eski milletvekili Özbek'ten örnek davranış | 22 Nisan 2024İmar Haber

22 Nisan 2024 - 15:26

Eski milletvekili Özbek’ten örnek davranış

AK PARTİ 18. DÖNEM HAKKARİ MİLLETVEKİLİ ABDULMUTTALİP ÖZBEK’İN DESTEĞİYLE BİR MAHALLE ÇEŞME VE MERDİVENLİ YOLLA KAVUŞTU.

Eski milletvekili Özbek’ten örnek davranış
Son Güncelleme :

22 Aralık 2020 - 12:35

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/eski-milletvekili-ozbekten-ornek-davranis/43397/" title="facebook">

AK Parti 18. Dönem Hakkari Milletvekili Abdulmuttalip Özbek’in desteğiyle bir mahalle çeşme ve merdivenli yolla kavuştu.

Hakkari’nin en kalabalık mahallelerinden bir olan Yeni Mahalle sakinleri, mahallenin üst kısımlarında bulanan ve “Kani zengil” adı verdikleri çeşmenin mahalleye kazandırılması için harekete geçtiler. Boşa akan çeşmenin içme ve sulama suyu olarak kullanılması için onarıma ihtiyacı olduğunu belirten mahalle sakinlerinden Necip Erik, mimar olan AK Parti 18. Dönem Hakkari Milletvekili Abdulmuttalip Özbek’ten kendilerine yardımcı olmasını istedi. Mahalle sakinlerini kırmayan Özbek, Hakkari Belediyesi yetkilileri ile görüşerek malzeme talebinde bulundu.

Mahalleye gönderilen malzeme ile birlikte mahalle sakinleri elbirliği ile hemen harekete geçti. Ellerine kazma ve kürek alan mahalle sakinleri, alternatif olan patika yolda çalışmaya başladılar. Mahalle sakinlerinin yanında bir an olsun ayrılmadan hem yardım eden hem de teknik bilgi veren Milletvekili Özbek sayesinde çeşme ve güzel bir patika yol yapıldı. 100 metrelik yokuşlu alana merdiven yapan mahalle sakinler, bir günlük çalışma sonucunda hem çeşme hem de patika yolu tamamladı.

Mahalle sakinlerinden Necip Erik, mahallelerine malzeme desteğinde bulunan belediye ve her konuda kendilerine yardımcı olan Özbek’e teşekkür etti.