Evde kalan gençler kitapsız kalmıyor | 21 Nisan 2024İmar Haber

21 Nisan 2024 - 20:10

Evde kalan gençler kitapsız kalmıyor

KARABÜK GENÇLİK MERKEZİ, PANDEMİ DOLAYISIYLA GETİRİLEN KISITLAMALAR NEDENİYLE EVLERİNDEN ÇIKAMAYAN GENÇLER İÇİN ‘EVDE KAL, KİTAPSIZ KALMA’ PROJESİ BAŞLATTI.

Evde kalan gençler kitapsız kalmıyor
Son Güncelleme :

24 Aralık 2020 - 14:10

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/evde-kalan-gencler-kitapsiz-kalmiyor/44534/" title="facebook">

Karabük Gençlik Merkezi, pandemi dolayısıyla getirilen kısıtlamalar nedeniyle evlerinden çıkamayan gençler için ‘Evde Kal, Kitapsız Kalma’ projesi başlattı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan kitap ve gönüllülük seferberliği kapsamında yeni tip korona virüs (Covid-19) nedeniyle evlerinden çıkamayan gençler için Karabük’te ‘Evde Kal, Kitapsız Kalma’ projesi başlatıldı. Merkez, Safranbolu ve Eskipazar ilçesinde hayata geçirilen projesi kapsamında gençlik merkezleri tarafından oluşturulan 25 kişilik ekip, kitap talebinde bulunan gençlerin evlerine giderek dağıtım yapmaya başladı. Haftada iki gün boyunca talep edilen kitaplar hazırlanıp dezenfekte edildikten sonra okuyucularına ulaştırılıyor. Geçen hafta başlatılan proje için 105 genç başvuru yaparken, kitap talebi yapan ilk 100 okur severe de mavi ladin fidanı hediye dağıtılıyor.

Kitap almak isteyen gençler, Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sosyal medya hesabında yer alan bağlantıyı tıkladıklarında karşılarına çıkan formu doldurduktan sonra kitap rezervasyonu yaptırabiliyor.