Fatsa'da korona mücadelesi | 20 Haziran 2024İmar Haber

21 Haziran 2024 - 01:46

Fatsa’da korona mücadelesi

COVİD-19 VAKALARININ GÜN GEÇTİKÇE ARTMASI NEDENİYLE FATSA BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ HALKIN YOĞUN OLARAK BULUNDUĞU ALANLARI KÖPÜKLÜ SUYLA YIKAMAYA BAŞLADI.

Fatsa’da korona mücadelesi
Son Güncelleme :

27 Kasım 2020 - 12:20

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/fatsada-korona-mucadelesi/25876/" title="facebook">

Kovid-19 vakalarının gün geçtikçe artması nedeniyle Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü halkın yoğun olarak bulunduğu alanları köpüklü suyla yıkamaya başladı.

Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü 10 kişilik bir ekip ile bir program yaptı ve caddeleri köpüklü suyla yıkama çalışmalarına Reşadiye Caddesi’nin kapalı bölümlerinden başladı. Ekipler, insanların yoğun olarak geçiş yaptığı caddeler dışında sağlık kuruluşları başta olmak üzere merkez cami bahçeleri ve kamu kurumlarının önlerinde de köpüklü suyla yıkama çalışmalarını sürdürüyor

“Korona virüs alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir”

Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Çevre Mühendisi Erdem Yuva, gerçekleştirilen çalışma ile ilgili yaptığı açıklamada, “Belediyemizin asli görevlerinden olan rutin temizlik çalışmaları şehrimizin her cadde ve sokağında gece-gündüz devam ediyor. Kovid-19 sürecinde sürdürdüğümüz dezenfekte çalışmalarına bir süre ara vermiştik ancak virüsün son günlerde artış görmesi üzerine Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar’ın talimatları doğrultusunda şehrimizin cadde ve sokaklarını her gece yeniden köpüklü suyla yıkamaya başladık. Korona virüs alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir mantığından yola çıkarak, salgın hastalıklara karşı kurumsal alanlarda devam eden dezenfeksiyon çalışmalarımız bu süreci atlatana dek en üst seviyede devam edecektir” dedi.