Gebze'ye mobil atık getirme merkezleri yerleştiriliyor | 19 Mayıs 2024İmar Haber

20 Mayıs 2024 - 02:11

Gebze’ye mobil atık getirme merkezleri yerleştiriliyor

GEBZE BELEDİYESİ İLÇEYE MOBİL ATIK GETİRME MERKEZLERİNİ YERLEŞTİRİLMEYE BAŞLADI.

Gebze’ye mobil atık getirme merkezleri yerleştiriliyor
Son Güncelleme :

26 Kasım 2020 - 12:50

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/gebzeye-mobil-atik-getirme-merkezleri-yerlestiriliyor/25205/" title="facebook">

Gebze Belediyesi ilçeye mobil atık getirme merkezlerini yerleştirilmeye başladı.

Uygulamaya koyduğu sıfır atık çalışmalarıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Sıfır Atık İle Engelleri Aşıyoruz Çevre Ödülü’nü kazanan Gebze Belediyesi, geri dönüşümü mümkün değerli atıkları ekonomiye kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Gebze Belediyesi tarafından, çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü yaygınlaştırmak amacıyla ilçenin yoğun noktalarına mobil atık getirme merkezleri yerleştirilmeye başlandı. İlk olarak şehrin yaklaşık 10 noktasına yerleştirilecek çevre dostu mobil atık getirme merkezleri ile atıklar kaynağında ayrıştırılacak ve ekonomiye katkı sağlanacak.

Başlangıç aşamasında Yenikent Mahallesi Issıkgöl Caddesi üzerine ve Kirazpınar Mahallesi Emlak Konutları 3.Etaba koyulan ekipmanlar, ilerleyen günlerde belirlenen noktalara yerleştirilmeye devam edilecek. Mobil atık getirme merkezleriyle, ambalaj atıkları, elektronik-pil-floresan atıkları ve bitkisel atık yağlar kaynağında ayrıştırılarak uygun şekilde geri kazanımı sağlanacak.


Gebze İmar Haberleri