Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Batman ve Hakkari'ye Dev Yatırım | 15 Haziran 2024İmar Haber

15 Haziran 2024 - 17:22

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Batman ve Hakkari’ye Dev Yatırım

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Batman ve Hakkari ye 56 milyon TL lik yatırım yapacaklarını bildirerek, yaptıkları her yatırımın, her planlamanın gençler için olduğunun altını çizdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Batman ve Hakkari’ye Dev Yatırım
Son Güncelleme :

18 Kasım 2019 - 9:49

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/genclik-ve-spor-bakanligi-ndan-batman-ve-hakkari-ye-dev-yatirim/12430/" title="facebook">

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Batman ve Hakkari’ye 56 milyon TL’lik yatırım yapacaklarını bildirerek, yaptıkları her yatırımın, her planlamanın gençler için olduğunun altını çizdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Batman ve Hakkari’ye 56 milyon TL’lik yatırım yapacak. Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, tüm imkanları gençler için seferber ettiklerini dile getirerek, “Her yatırım, her planlama gençlerimiz için. Çünkü gençlerimiz bizim geleceğimiz, umudumuz” diye konuştu. Kasapoğlu, Batman Valisi Hulusi Şahin ve Hakkari Valisi İdris Akbıyık ile iki ilin ilçe belediye başkanları ile bir araya geldi. Bakanlık merkez binada yapılan görüşmede, Batman ve Hakkari’ye gençlik ve spor alanında yapılacak yatırımlar ele alındı.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda, Batman ve Hakkari’ye toplam yatırım maliyeti 56 milyon lirayı bulacak olan gençlik merkezleri, yüzme havuzları, spor salonları, futbol ve basketbol sahaları inşa edilmesi kararlaştırıldı.

Batman ve Hakkari’ye 46 Tesis

Buna göre Batman il merkezi ve 4 ilçesine; 2 adet açık yarı olimpik yüzme havuzu, 5 adet sentetik çim yüzeyli halı saha, 9 adet çok amaçlı mini basketbol sahası, 3 adet prefabrik spor salonu, 3 adet nizami sentetik çim yüzeyli futbol sahası ile Hakkari il merkezi ve 7 ilçesine ise 4 adet yarı olimpik yüzme havuzu, 3 adet gençlik merkezi, 9 adet sentetik çim yüzeyli halı saha, 6 adet kapalı sentetik çim yüzeyli halı sahası, 2 adet nizami sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 3 adet spor salonu, 15 adet çok amaçlı mini basketbol sahası inşa edilecek. Var olan tesislerin bakım onarım çalışmalarıyla beraber toplamda Hakkari’de 35, Batman’da 11 olmak üzere toplamda 46 tesis hayata geçirilmiş olacak.

“Tüm imkanlarımızı gençlerimiz için seferber edeceğiz”

Bakan Kasapoğlu, belediye başkanları ile yaptığı toplantıda, yaptıkları her yatırımın, her planlamanın gençler için olduğunun altını çizerek, “Tüm imkanlarımızı gençlerimiz için seferber edeceğiz, ediyoruz da. Yaptığımız her yatırım, her planlama gençlerimiz için. Çünkü gençlerimiz bizim geleceğimiz, umudumuz” şeklinde konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, son 18 yılda ülke genelinde tesisleşme anlamında adeta bir devrime imza attıklarını ifade ederek, yapacakları tesislerin 7 gün 24 saat esasına göre vatandaşlara hizmet vereceğini dile getirdi. Bakan Kasapoğlu, bu tesisleşme hamlesinde en önemli etmenin spordan gelen bir isim olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde son 18 yıldır hem gençliğimiz hem de sporla ilgili devrim niteliğinde yatırımlar gerçekleştirdik. Hepsi güçlü Türkiye için, güçlü yarınlarımız için, gençlerimiz, bütün vatandaşlarımız için” dedi.