Gölbaşı Belediyesi Sevgi Çiçeği Rezerv Alanları oluşturdu | 21 Şubat 2024İmar Haber

21 Şubat 2024 - 04:02

Gölbaşı Belediyesi Sevgi Çiçeği Rezerv Alanları oluşturdu

GÖLBAŞI BELEDİYESİ, DÜNYADA SADECE GÖLBAŞI’NDA YETİŞEN VE ULUSLARARASI DOĞAYI KORUMA BİRLİĞİ TARAFINDAN NESLİ YOK OLMA TEHLİKESİNDE OLAN “SEVGİ ÇİÇEĞİNİ” NİN ÇOĞALTILMASI VE GELECEK KUŞAKLARA AKTARILMASI AMACIYLA REZERV ALANI OLUŞTURDU.

Gölbaşı Belediyesi Sevgi Çiçeği Rezerv Alanları oluşturdu
Son Güncelleme :

07 Aralık 2020 - 13:10

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/golbasi-belediyesi-sevgi-cicegi-rezerv-alanlari-olusturdu/32068/" title="facebook">

Gölbaşı Belediyesi, dünyada sadece Gölbaşı’nda yetişen ve Uluslararası Doğayı Koruma Birliği tarafından nesli yok olma tehlikesinde olan “Sevgi Çiçeği”nin çoğaltılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla rezerv alanı oluşturdu.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, dünyada sadece Gölbaşı’nda yetişen “Sevgi Çiçeği”nin korunup gelecek nesillere aktarılması için harekete geçti. “Sevgi Çiçeği”nin doğal yetişme alanı dışında Sevgi Çiçeği Sergi ve Yetiştirme Alanı, Park ve Bahçeler Müdürlüğü Sevgi Çiçeği Bahçesi ve Sevgi Çiçeği Rezerv Alanı’nda Gölbaşı içerisinde 3 farklı noktada yetiştirileceğini söyleyen Ramazan Şimşek “Sevgi Çiçeği bizim en büyük değerlerimizden. Ankara’da alınmış 12 adet coğrafi işaret içindeki tek çiçek olan Sevgi Çiçeğimizin neslinin yok olmasına asla izin vermeyeceğiz” dedi.

“Sevgi Çiçeği ortak değerimiz”

Yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalan Sevgi Çiçeği’nin her yıl Nisan – Ağustos ayları arasında çiçek açtığını da sözlerine ekleyen Ramazan Şimşek, “İlçemiz ve Ankara’dan binlerce doğa sever Sevgi Çiçeğini görmek için alanlarımızı ziyaret etmekte. Bu anlamda Gölbaşımız yerli ve yabancı turistlerin de büyük ilgisi ile karşılaşıyor. Bu ortak değer hepimizin” diyerek sözlerini noktaladı.