Gündoğmuş'ta çiftçiye dağıtılan ata tohumları çimlendi | 4 Mart 2024İmar Haber

4 Mart 2024 - 14:27

Gündoğmuş’ta çiftçiye dağıtılan ata tohumları çimlendi

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK’İN TALİMATIYLA TARIMDA YEREL KALKINMA HAMLESİ BAŞLATAN ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ÇALIŞMALARI SONUÇ VERDİ. EKİLEMEYEN ALANLARIN TARIMA KAZANDIRILMASI AMACIYLA GÜNDOĞMUŞ’TAKİ ÇİFTÇİLERE DAĞITILAN VE KASIM AYINDA EKİMİ GERÇEKLEŞEN BUĞDAY TOHUMLARI ÇİMLENDİ.

Gündoğmuş’ta çiftçiye dağıtılan ata tohumları çimlendi
Son Güncelleme :

21 Ocak 2021 - 13:10

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/gundogmusta-ciftciye-dagitilan-ata-tohumlari-cimlendi/63079/" title="facebook">

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla tarımda yerel kalkınma hamlesi başlatan Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları sonuç verdi. Ekilemeyen alanların tarıma kazandırılması amacıyla Gündoğmuş’taki çiftçilere dağıtılan ve Kasım ayında ekimi gerçekleşen buğday tohumları çimlendi.

Antalya’nın her alanda olduğu gibi tarımda da kalkınması için çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediyesi, ekilemeyen alanların tarıma kazandırılması amacıyla üreticiye ata tohumu ve gübre desteği sağlıyor. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bitkisel Üretim ve Eğitim Şube Müdürlüğü, yoğun talep gelen Gündoğmuş, Korkuteli ve Elmalı ilçelerinde üreticiye 10 ton ata tohumu buğday ve gübre dağıtımı yaptı. Proje kısa sürede sonuç verdi. Kasım ayında Gündoğmuş’ta ekimi yapılan tohumlar Ocak ayının 20’sinde çimlendi.

“Üretici sonuçtan memnun”

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yöre halkının maddi imkansızlıklar ve ya göç sonucu terk ettiği alanların değerlendirilerek alternatif geçim kaynaklarının arttırılması amacıyla başlattığı çalışmalar üreticinin de yüzünü güldürüyor. Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği tohumları Gündoğmuş’un Senir Mahallesi’ndeki araziye eken Hasan Demir, “20 Kasım’da ata tohumlarımızın ekimini yaptık. Şu anda çimlendi. Gelişimi gayet güzel. ” dedi.