Hakimler ve Savcılar Kararnamesi Yayımlandı | 18 Temmuz 2024İmar Haber

18 Temmuz 2024 - 11:07

Hakimler ve Savcılar Kararnamesi Yayımlandı

HSK Yaz Kararnamesiyle 18 İlin Cumhuriyet Başsavcısı ve Adli Yargıda 4 bin 261, İdari Yargıda ise 465 Hakim ve Savcının Görev Yeri Değişti.

Hakimler ve Savcılar Kararnamesi Yayımlandı
Son Güncelleme :

17 Haziran 2020 - 20:05

872 views

Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi, adli ve idari yargı ana kararname çalışmalarını tamamladığını duyurdu. Kararname takvimine uygun olarak 17 Haziran 2020 tarihi itibarıyla tamamlanarak karara bağlandı.

HSK Resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada:

“Kararname ile atananlardan yeniden inceleme talebinde bulunmak isteyen meslektaşlarımızın, durumlarının bir an önce kesinleştirilmesini sağlamak amacıyla tebligat yapılmasını beklemeksizin, taleplerini en geç 21 Haziran 2020 Pazar günü saat 17.00’ye kadar UYAP personel ekranından “Hâkim Savcı Atanma Talep Formu” başlığı altında yer alan açıklama kısmını doldurmak suretiyle göndermeleri gerekmektedir. Meslektaşlarımızın ayrıca fiziki dilekçe göndermelerine gerek bulunmamaktadır. (Görev mahallinde bulunmayanların bulundukları yerlerdeki adliyeler aracılığıyla mutlaka UYAP üzerinden göndermeleri gerekmektedir.)

Meslektaşlarımızın yeniden inceleme talepleri Kararname Bürosuna geldikten sonra, atanma talep formlarının ulaştığına ilişkin bilgi, ilgililere 24 saat içinde formda bildirdikleri telefon numaralarına mesaj yoluyla bildirilecektir. Yeniden inceleme sonuçlarının, 24 Haziran 2020 Çarşamba günü ilan edilmesi planlanmaktadır.

Kararname ile ataması yapılmayan meslektaşlarımızın, yeniden inceleme hakları bulunmamaktadır. Meslektaşlarımızın müstemir yetki taleplerinin alınmasına ilişkin ilan takvime uygun olarak daha sonra duyurulacaktır. Meslektaşlarımızın atama tebligatlarının 26 Haziran 2020 Cuma gününden itibaren gönderilmesi planlanmaktadır. Ataması yapılan meslektaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diler, kararnamelerin meslektaşlarımıza, ailelerine, yargı teşkilatımıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz. Saygıyla duyurulur.” ifadeleriyle paylaştı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Hakimler ve Savcılar Kurulunun, Adli ve İdari Yargı Yaz Kararnamesi ile yeni görev yerlerine atanan hakim ve savcılara başarılar diliyor, kararnamenin yargı camiasına hayırlı olmasını temenni ediyorum” sözlerini kullandı.İdari Yargıda Görev Yeri Değişen 465 Hakim ve Savcı ListesiAdli Yargıda Görev yeri Değişen 4.261 Hakim ve Savcı Listesi