Hakkari'de Vefa Sosyal Destek Grubu görev başında | 18 Nisan 2024İmar Haber

18 Nisan 2024 - 04:53

Hakkari’de Vefa Sosyal Destek Grubu görev başında

HAKKARİ VALİLİĞİ VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU, SOKAĞA ÇIKMALARI KISITLANAN 65 YAŞ VE ÜSTÜ İLE KRONİK RAHATSIZLIĞI BULUNAN VATANDAŞLARIN İHTİYAÇLARINI EVLERİNE TESLİM ETMEYE DEVAM EDİYOR.

Hakkari’de Vefa Sosyal Destek Grubu görev başında
Son Güncelleme :

01 Ocak 2021 - 15:40

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/hakkaride-vefa-sosyal-destek-grubu-gorev-basinda/49437/" title="facebook">

HAKKARİ (İHA) – Hakkari Valiliği Vefa Sosyal Destek Grubu, sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ihtiyaçlarını evlerine teslim etmeye devam ediyor.

Hakkâri Valiliği, korona virüs önlemleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için kurduğu “Vefa Sosyal Destek Grubu”, 80 saatlik kısıtlamada da aileleri yalnız bırakmadı. Genel bir ihbar telefonu üzerine Hakkari Valiliği Vefa Sosyal Destek Grubu ekibi ve başındaki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü M. Sait Abdullahoğlu hemen harekete geçti. Keklikpınar Mahallesi’nde tek odalı bir evde yaşam mücadelesi veren kronik ve zihinsel engelli çocukları bulunan 9 nüfuslu Temel ailesine gıda ve giyim yardımında bulundular.

Biçer Mahallesi’nde ikamet eden ve karantinada bulunan kronik hastası 8 nüfuslu Demir ailesine de gıda yardımında bulunuldu.