İlkadım'da izinsiz seyyar satıcılara taviz yok | 30 Mayıs 2024İmar Haber

30 Mayıs 2024 - 07:27

İlkadım’da izinsiz seyyar satıcılara taviz yok

İLKADIM BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ, VATANDAŞLARIN YOĞUN OLDUĞU YERLERDE TEZGAH AÇAN SEYYAR SATICILARA YÖNELİK UYGULAMA GERÇEKLEŞTİRDİ. EKİPLER YOLLARDA VE KALDIRIMLARDA İZİNSİZ SATIŞ YAPAN SEYYAR SATICILARA GÖZ AÇTIRMADI.

İlkadım’da izinsiz seyyar satıcılara taviz yok
Son Güncelleme :

30 Kasım 2020 - 14:40

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/ilkadimda-izinsiz-seyyar-saticilara-taviz-yok/27296/" title="facebook">

İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri, vatandaşların yoğun olduğu yerlerde tezgah açan seyyar satıcılara yönelik uygulama gerçekleştirdi. Ekipler yollarda ve kaldırımlarda izinsiz satış yapan seyyar satıcılara göz açtırmadı.

İlkadım ilçesinde kaldırım işgalinde bulunan ve tezgâh açma yetkisi olmayan seyyar satıcılar ve esnaf ile ilgili gerekli işlemleri uygulayan İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri, vatandaşlardan gelen şikâyetleri de değerlendiriyor. Özellikle Saathane Meydanı ve çevresinde bulunan çay ocaklarının önündeki kayıt dışı her türlü ürünün ve elektronik malzeme satışı yapan seyyarlar Kovid-19 salgınına yönelik tedbir kapsamında kaldırdı.

“Sağlığınız için hassasiyetle davranın”

Vergi vermeden ara sokaklarda ve halkın yoğun olarak kullandığı meydanlarda çay ocaklarını önünde kayıt dışı satışlar nedeniyle satış yapan seyyarlar vergisini veren esnafımızı da olumsuz yönde etkilediğine vurgu yapan İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı, “Nerden ve nasıl getirildiği belli olmayan ürünler, halkımızın sağlığını tehdit edebilir. Öncelikle trafik güvenliğini tehlikeye atan ve kayıtlı esnafın işlerini engelleyen seyyar satıcılardan vatandaşların alışveriş yapmamasını istiyoruz. Halkımızın sağlığı söz konusu olunca göz ardı edemeyeceğimiz diğer bir konu ise ana caddelerde seyyar olarak açıkta satışa sunulan ve menşei belli olmayan yiyecekler. Bu ürünler akciğer ve solunum yollarında kalıcı hasar bırakan egzoz gazlarına maruz kalmaktadır. Vatandaşlarımızdan toplum sağlığının ön planda olduğu bu günlerde vatandaşlarımızdan ricamız sağlığımızı olumsuz etkileyen bu konuda da hassasiyetle davranıp seyyar satıcılarla aralarına mesafe koymalarıdır. Zabıta teşkilatı olarak denetimlerimizi ilçemizde aralıksız sürdüreceğiz” dedi.