istanbul imar planı

Ada Parsel Pafta Sorgulama

Parsel pafta sorgulamaları e-Devlet ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün internet sayfasından yapabilirsiniz. Ada ve parsel sorgulamalarınızı belediyelerin harita kadastro ve imar uygulama birimlerine gitmenize hiç gerek kalmadan, siz de ada, parsel, pafta sorgulama bilgilerinizi  girerek internet üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ada Parsel pafta sorgulama hizmetine Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün (TKGM) veya  e-devlet üzerinden ulaşabilirsiniz. Ada parsel pafta sorgulamaları TKGM’  nin internet sayfasına girerek tapu kayıtlarınızdaki bilgilerinizi girerek gerçekleştirebilir.

E-Devlet üzerinden yapılan işlemlerdeyse ise sizin üzerinize tapu kayıtlarınıza ulaşılabilir,bur dan gayrimenkullerin izin tüm bilgilerinize ve harita üzerindeki konumlarını görebilirsiniz.
TKGM sorgulama sayfasında bulunan il, ilçe, mahalle, ada, parsel bilgilerini girerek istediğiniz yeri harita üzerinde görüp parsel pafta bilgilerini öğrenebilirsiniz. Coğrafi olarak enlem ve boylam bilgileriyle de sorgulama yapabilirsiniz. TKGM üzerinde bulunan sorgulama seçeneklerinden adres girerek direk arsa veya arazinin olduğu konuma gidip sorgulama da yapabilirsiniz.

Parsel Sorgulamak İçin Tıklayınız
Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.