Kapadokya'da gökyüzü balonlarla renklendi | 24 Nisan 2024İmar Haber

24 Nisan 2024 - 14:37

Kapadokya’da gökyüzü balonlarla renklendi

TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ TURİZM MERKEZLERİNDEN VE SICAK HAVA BALON TURLARININ BAŞKENTİ KAPADOKYA BÖLGESİNDE SICAK HAVA BALONLARI 2021 YILININ İLK UÇUŞUYLA BİRLİKTE GÖKYÜZÜ İLE BULUŞTU. NEVŞEHİR’İN MERKEZ İLÇEYE BAĞLI GÖREME BELDESİNDE SABAHIN İLK IŞIKLARIYLA BİRLİKTE HAVALANAN YAKLAŞIK 50 BALON GÖKYÜZÜNDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER VERDİ.

Kapadokya’da gökyüzü balonlarla renklendi
Son Güncelleme :

02 Ocak 2021 - 9:45

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/kapadokyada-gokyuzu-balonlarla-renklendi/49625/" title="facebook">

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde sabahın ilk ışıklarıyla birlikte sıcak hava balonları yeni yılın ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden ve sıcak hava balon turlarının başkenti Kapadokya bölgesinde sıcak hava balonları 2021 yılının ilk uçuşuyla birlikte gökyüzü ile buluştu. Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Göreme beldesinde sabahın ilk ışıklarıyla birlikte havalanan yaklaşık 50 balon gökyüzünde renkli görüntüler verdi. Yaklaşık 1 saat boyunca gökyüzünde kalan sıcak hava balon turlarına katılan yerli ve yabancı turistler peribacalarını kuşbakışı izlemenin keyfini yaşarken Voyager Balloons sahibi Halis Aydoğan açıklamasında yeni yılın ilk uçuşunu gerçekleştirdiklerini söyledi.

Aydoğan, “2021 yılının ilk balon uçuşunu bu sabah gerçekleştiriyoruz. Dün hava şartları müsait olmadığı için gerçekleştirememiştik. Bölgemiz ve Türkiye açısından hayırlı olmasını diliyoruz. Bu yıl sıcak hava balonlarına ilginin 2020’ye göre daha fazla olmasını ümit ederekten herkesin yeni yılını kutluyoruz. Bugün balon turlarına ilgi oldukça yoğun ve 50 balon Kapadokya semalarında olacak” dedi.