Karacabey'de sokaklar bekçiler ile daha güvenli hale geldi | 24 Nisan 2024İmar Haber

24 Nisan 2024 - 15:19

Karacabey’de sokaklar bekçiler ile daha güvenli hale geldi

BURSA’NIN KARACABEY İLÇESİNDE ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİLERİNİN GÖREVE BAŞLAMASIYLA BİRLİKTE SOKAKLAR DAHA HUZURLU HALE GELDİ.

Karacabey’de sokaklar bekçiler ile daha güvenli hale geldi
Son Güncelleme :

21 Aralık 2020 - 14:15

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/karacabeyde-sokaklar-bekciler-ile-daha-guvenli-hale-geldi/42829/" title="facebook">

Bursa’nın Karacabey ilçesinde çarşı ve mahalle bekçilerinin göreve başlamasıyla birlikte sokaklar daha huzurlu hale geldi.

Uzun yıllar sonra tekrar uygulanmaya başlanan bekçilik sistemi vatandaşlardan tam not aldı. Bekçilerin geri dönmesiyle Karacabey’de yaşayan insanların huzur ve güveninin arttığını dile getiren vatandaşlar, bu sayede suç oranlarının azaldığını ve kendilerini daha da güvende hissettiklerini söyledi.

Vatandaşlar, “Biz Karacabey’de bekçileri gece olunca sık sık devriye atarken görüyoruz. Bu sayede suça meyilli insanlar korkuyorlar ve suç işlemiyorlar. Biz bekçilerden çok memnunuz. Bekçilerin Karacabey’de görev yapmasını önemli buluyoruz. Çünkü bekçiler göreve başladığı zamandan beri bizlere huzur ve güven geldi. Hem polis ekiplerimiz hem de bekçilerimiz üzerine düşen görevi yapmaya çalışıyor. Bekçilerimiz uyuşturucuyla mücadele, aranan şahıslar, Covid- 19 tedbirleri kapsamında denetimler gibi birçok görevi başarıyla yaptıklarını biliyoruz. Bu sayede halkımıza güven geldiği için bekçiler sayesinde başını yastığa rahat bir şekilde koyabiliyorlar. Özellikle geceleri tenha sokaklarda sıkıntılarımız oluyordu. Bunlar yüzde 90 oranında ortadan kalktı. Biz vatandaşlar olarak bekçilerden çok memnunuz” açıklamalarında bulundular.