Karaman Valisi Işık: "O sendikacı toplantıda bile yoktu" | 24 Şubat 2024İmar Haber

24 Şubat 2024 - 09:10

Karaman Valiliğinden Bağımsız Maden İş Sendikası Açıklaması

KARAMAN VALİSİ MEHMET ALPASLAN IŞIK, BİR SENDİKACININ, KATILDIĞI TELEVİZYON PROGRAMINDA ERMENEK’TE MAAŞLARINI ALAMADIĞI İÇİN EYLEM YAPAN İŞÇİLERİN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN YAPILAN TOPLANTIYLA İLGİLİ YAPTIĞI AÇIKLAMALARIN ASLA GERÇEĞİ YANSITMADIĞINI SÖYLEDİ.

Karaman Valiliğinden Bağımsız Maden İş Sendikası Açıklaması
Son Güncelleme :

06 Aralık 2020 - 21:00

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/karaman-valisi-isik-o-sendikaci-toplantida-bile-yoktu/31658/" title="facebook">

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, bir sendikacının, katıldığı televizyon programında Ermenek’te maaşlarını alamadığı için eylem yapan işçilerin sorunlarının çözümü için yapılan toplantıyla ilgili yaptığı açıklamaların asla gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Bu konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yapan Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık:

“4 Aralık Cuma günü Olay TV’nin saat 13.00 haberlerine bağlanan Bağımsız Maden İş Sendikası eğitim uzmanı olan şahıs, aynı gün benimle 2 sendika ve 2 işçi temsilcisinin katıldığı toplantıda kendisinin de bulunduğunu, bu toplantıda İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun söz geçiremediği işverene Vali olarak kudretimin yetmediğini söylediğim şeklinde gerçek dışı ifadeler kullanmıştır. Kendisi toplantıda bulunmadığı gibi toplantıda bu anlama çekilecek bir konuşmam dahi olmamıştır. Bu ifadelerle gündemde kalmaya çalışma gayretinden başka bir şey değildir. Denize düşen yılana, devletin emeğin yanında yer almasından rahatsız olan, devletle işçiyi karşı karşıya getirmekten başka çözüm üretemeyen sözde sendikacı ise yalana sarılır” ifadelerini kullandı.

karaman-toplanti-goruntuleri

Valilik o toplantıya katılanların görüntülerini paylaştı

Karaman Valiliği’nin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde ise Vali Mehmet Alpaslan Işık ile görüşmeye gelen kişilerin sendika temsilcilerinden Tahir Çetin, Kamil Kartal ve işçi temsilcilerinden Barış Karagöz ve İbrahim Yılmaz olduğu görüldü. Görüntülerde Bağımsız Maden İş Sendikası eğitim uzmanı Başaran Aksu’nun olmadığı belirtildi.


Ermenek İmar Haberleri