Kastamonu'da karla mücadele çalışmaları sürüyor | 4 Mart 2024İmar Haber

4 Mart 2024 - 05:56

Kastamonu’da karla mücadele çalışmaları sürüyor

KASTAMONU BELEDİYESİ KAR TİMLERİ, PAZAR GÜNÜ İL MERKEZİNE KAR YAĞIŞININ BAŞLAMASIYLA BİRLİKTE SAHAYA ÇIKARAK KARLA MÜCADELEYE BAŞLADI.

Kastamonu’da karla mücadele çalışmaları sürüyor
Son Güncelleme :

18 Ocak 2021 - 16:25

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/kastamonuda-karla-mucadele-calismalari-suruyor/61437/" title="facebook">

Kastamonu Belediyesi kar timleri, hafta sonu başlayan kar yağışı sonrası olumsuzlukların önlenmesi adına çalışmalarını sürdürüyor.

Şehrin her noktasında hızlı bir çalışma yürüten Kastamonu Belediyesi ekipleri olası aksilikler yaşanmaması adına 24 saat esasına göre çalışıyor. Kar mücadele timini aylar önce oluşturduklarını dile getiren Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Şükürler olsun şehrimize kar yağışı gerçekleşti. Uzun süredir bu günleri bekliyorduk. Yağışın hayatı olumsuz etkilememesi için aylar öncesinden tedbirlerimizi aldık. Kar timlerimizi kurmuş ve bölgeleri belirlemiştik. Dolayısıyla yağışın başlamasıyla birlikte Pazar gece ekiplerimiz görev yerlerindeydi. Ana arter yollarımız dahil bütün sokaklarımızda tuzlama, kaldırımlar ve meydanlarımızda ise kar temizleme çalışmalarımız yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Bu çalışmalarda 14 iş makinası ve 68 personel vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için çalışıyor. Fedakarca çalışan belediye ailemizin her bir ferdine teşekkür ediyorum” dedi.