İmarhaber

Kaymakamdan ışıksız yaya geçitlerinde denetim

SELENDİ KAYMAKAMI ALİ YILDIRIM, BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI AŞKIN AKKOÇ, İLÇE EMNİYET AMİRİ METİN DEMİREL, İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AHMET ATAŞMAN İLE BİRLİKTE BELEDİYE MEYDANINDA KARA YOLU TRAFİĞİNDE YOL KULLANICILARININ BİLİNÇLENDİRİLMESİ VE IŞIKSIZ YAYA GEÇİŞLERİNDE FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN YAPILAN UYGULAMAYA KATILDI.

Kaymakamdan ışıksız yaya geçitlerinde denetim
Google News
04 Aralık 2020 - 8:55

Selendi Kaymakamı Ali Yıldırım, Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Akkoç, İlçe Emniyet Amiri Metin Demirel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ataşman ile birlikte Belediye Meydanında kara yolu trafiğinde yol kullanıcılarının bilinçlendirilmesi ve ışıksız yaya geçişlerinde farkındalık oluşturmak için yapılan uygulamaya katıldı.

Manisa’nın Selendi ilçesinde ışıksız yaya geçitlerinde sürücülerin yayalara öncelik verip vermediği uygulamalı olarak test edildi. Yayalara öncelik veren şoförlere teşekkür eden Kaymakam Yıldırım, yayalara yol vermeyen sürücülere de “Önce yaya” kuralı hakkında uyarılarda bulundu.

Kaymakam Yıldırım yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Işıksız yaya geçitlerinde geçiş önceliği daima yayalarındır. Yaşadığımız yerin daha güvenli, daha uygar ve daha huzurlu olması için ’Önce yaya’ kuralına hep birlikte uymamız gerekmektedir. Kara yolları Trafik Kanunu Madde 74’te ’Görevli bir kişi veya ışıklı trafik işaretleri bulunmayan, ancak başka bir trafik işareti ile belirlenmiş yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken bütün sürücüler araçlarını yavaşlatmak ve bu geçitlerden geçen veya geçmek üzere bulunan kişilere ve öğrencilere ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları