İmarhaber

Kayseri’nin hayırseverliğine bir örnek daha

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. MEMDUH BÜYÜKKILIÇ, BELEDİYE OLARAK TEMELİNİ ATTIKLARI HASTA YAKINI MİSAFİRHANESİ İÇİN BİR HAYIRSEVERİN KENDİSİNİ ARAYIP, “HİZMETE GİRDİĞİNDE MİSAFİRHANENİN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAYA HAZIRIM” DEDİĞİNİ ANLATARAK, BU DURUMUN ‘HAYIRSEVERLER ŞEHRİ KAYSERİ’NİN DİLLERE DESTAN HAYIRSEVERLİĞİNE GÜZEL BİR ÖRNEK OLUŞTURDUĞUNU SÖYLEDİ.

Kayseri’nin hayırseverliğine bir örnek daha
Google News
24 Kasım 2020 - 15:45

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, belediye olarak temelini attıkları Hasta Yakını Misafirhanesi için bir hayırseverin kendisini arayıp, “Hizmete girdiğinde misafirhanenin ihtiyaçlarını karşılamaya hazırım” dediğini anlatarak, bu durumun ‘Hayırseverler Şehri Kayseri’nin dillere destan hayırseverliğine güzel bir örnek oluşturduğunu söyledi.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin her yönüyle örnek bir kent olduğunu belirterek, hemşerilerinin ‘birlik, beraberlik ve dayanışma konularında’ her zaman örnek bir duruş sergilediğini kaydetti.

Kayseri’de “Malın kadar değil, hayrın kadar konuş” anlayışının geçerli olduğunu ve şehrin önde gelenlerinin bu anlayışa sımsıkı sarıldığını ifade eden Başkan Büyükkılıç, bunun örneklerini kentte hemen her alanda görüldüğüne işaret etti.

Kayseri’nin hayırseverliğinin uluslararası alanda da bilindiğini, yerli ve yabancı pek çok kamu görevlisi tarafından bu konunun kendisine anlatıldığını aktaran Başkan Büyükkılıç, şehrin hayırseverliğine ilişkin en son örneğin hasta yakınlarına yönelik planladıkları misafirhanenin temel atma töreni öncesinde yaşandığını dile getirdi.

“ÇAY, ŞEKER BENDEN”’ DİYE ARIYORLAR

Daha temel aşamasındayken Kayserili hayırseverin kendisine ulaştığını ve “Çayı, şekeri benden Başkanım” dediğini aktaran Başkan Büyükkılıç, şöyle konuştu:

“Daha şimdiden burada verilecek hizmetlere destek olmak isteyen hayırseverlerimiz beni arıyor. ‘Çay, şeker benden’ diyen dostlarımız bizleri arıyor. Çok şükür ki Kayseri böyle güzel bir memleket ve böyle güzel insanlara sahip. Daha temel aşamasındayken bile, hasta ve hasta yakınlarına destek olmak isteyen hayırseverlerimiz var. Allah kendilerinden razı olsun.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları