Kaz Dağları eteklerindeki şeftali ağacı çiçek açtı | 24 Nisan 2024İmar Haber

24 Nisan 2024 - 15:45

Kaz Dağları eteklerindeki şeftali ağacı çiçek açtı

ÇANAKKALE’NİN KAZ DAĞLARI ETEKLERİNDE BULUNAN BİR İŞLETMENİN BAHÇESİNDEKİ ŞEFTALİ AĞACI OCAK AYINDA ÇİÇEK AÇTI. KÜRESEL ISINMA TÜM CANLILARI OLUMSUZ ETKİLEMEYE DEVAM EDİYOR.

Kaz Dağları eteklerindeki şeftali ağacı çiçek açtı
Son Güncelleme :

04 Ocak 2021 - 12:50

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/kaz-daglari-eteklerindeki-seftali-agaci-cicek-acti/51347/" title="facebook">

Çanakkale’nin Kaz Dağları eteklerinde bulunan bir işletmenin bahçesindeki şeftali ağacı, ocak ayında çiçek açtı.

Küresel ısınma bütün canlıları olumsuz etkilemeye devam ediyor. Çanakkale’nin Çan ilçesine bağlı Bardakçılar köyü ile Kızılelma köyü arasında bulunan bir İşletmenin bahçesindeki şeftali ağacı ocak ayının ilk haftasında çiçek açtı. Şeftali ağacının ocak ayında çiçek açtığını ve ilk kez böyle bir şey gördüğünü söyleyen işletme sahibi Ümmet Karakoç (54), “Bahçemizde 2021’in Ocak ayında bugüne kadar hiç görmediğimiz şekilde bu şeftali ağaçları çiçek açtı. Hatta bundan 15 gün öncesinde erik ağaçları çiçek atmıştı. Bizim çocukluğumuzdan bu yana 50 senedir bu ayda bu ağaçların çiçek açtığını hiç görmedik. Doğuda, güneydoğuda her taraf kar buz. Köy yolları kapanmışken bizde maalesef küresel ısınmadan dolayı buralar çok ısındı. Bu zamana kadar biz birkaç defa kar görürdük buralarda. Ama şu anda ne yazık ki ağaçlarımız çiçek açmaya başladı. Malumunuz burası Kaz Dağları’nın etekleri biz Kaz dağlarındayız. Denizden yaklaşık 700 metre rakımda bulunuyoruz. Buralarda maalesef biz baharı yaşıyoruz” dedi.