DOLAR32,9488% 0.15
EURO35,8157% -0.18
STERLIN42,4969% -0.16
FRANG36,9758% -0.04
ALTIN2.550,04% 0,60
BITCOIN66.960,01-0.815
reklam

Keçiören’de eski lojmanların yerine rekreasyon alanı yapılacak

KEÇİÖREN BELEDİYESİ, İLÇEDE KALABA MAHALLESİ’NDE BULUNAN BELEDİYEYE AİT ESKİ LOJMANLARI KENTSEL DÖNÜŞÜM KAPSAMINDA YIKARAK BURAYI PARK VE YEŞİL ALANA DÖNÜŞTÜRECEK. BELEDİYE BAŞKANI TURGUT ALTINOK, “KALABA’DAKİ LOJMANLARIMIZDA 3 TANE BİNAMIZ VAR. BURAYI YIKIYORUZ. ŞEHRİMİZE BÜYÜK BİR REKREASYON ALANI DAHA KAZANDIRIYORUZ, BÖLGEYİ RAHATLATIYORUZ. İNŞALLAH BURADA YİNE GÜZEL ESERLERİ, GÜZEL HİZMETLERİ ŞEHRİMİZE KAZANDIRACAĞIZ” DEDİ.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Keçiören’de eski lojmanların yerine rekreasyon alanı yapılacak
reklam

Keçiören Belediyesi, ilçede Kalaba Mahallesi’nde bulunan belediyeye ait eski lojmanları kentsel dönüşüm kapsamında yıkarak burayı park ve yeşil alana dönüştürecek. Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Kalaba’daki lojmanlarımızda 3 tane binamız var. Burayı yıkıyoruz. Şehrimize büyük bir rekreasyon alanı daha kazandırıyoruz, bölgeyi rahatlatıyoruz. İnşallah burada yine güzel eserleri, güzel hizmetleri şehrimize kazandıracağız.” dedi.

“Keçiörenlilere nefes aldıracak”

Keçiören Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Kalaba Mahallesinde belediyeye ait 3 adet lojmanın yıkımını kentsel yenileme kapsamında devam ettiriyor. Rekreasyon alanı olarak projelendirilen bu nokta, yıkım ve moloz alım çalışmalarının tamamlanmasıyla ilçedeki yeşil alan miktarını artırmak için hem ağaçlandırılacak hem de vatandaşların keyifli vakit geçirmesi için sosyal donatı alanına dönüştürülecek. Keçiörenlilere nefes aldıracak olan bu yeni proje kısa süre içinde tamamlanacak.

“Kentsel dönüşüm için iş birliği”

İlçedeki metruk yapıları yıktıklarını ve eskiyen binaları kentsel dönüşüme sokmak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile iş birliği çalışmaların devam ettiğini kaydeden Altınok, şunları aktardı:

“Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum Bey kentsel dönüşüm çalışmaları noktasında büyük hassasiyet gösteriyor, kendisine şahsım ve Keçiörenlliler adına teşekkür ediyorum. Keçiören Belediyesi olarak kentsel dönüşüm için elimizi taşın altına koyduk ve birçok mahallemizde başlatacağımız bu yenileme için meclis kararı aldık. Kentimizin hücrelerini yenileyerek modern görüntüsünü muhafaza etmek için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz.

reklam