Keçiören'de süs havuzlu otopark hizmete açılacak | 20 Mayıs 2024İmar Haber

20 Mayıs 2024 - 09:34

Keçiören’de süs havuzlu otopark hizmete açılacak

KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI TURGUT ALTINOK, “OTOPARKIMIZIN ÜSTÜNDE BULUNAN SÜS HAVUZUNDAKİ SES VE IŞIK GÖSTERİLERİ İLE HEMŞEHRİLERİMİZE EŞSİZ BİR GÖRSEL ŞÖLEN SUNACAĞIZ” DEDİ.

Keçiören’de süs havuzlu otopark hizmete açılacak
Son Güncelleme :

30 Kasım 2020 - 10:40

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/keciorende-sus-havuzlu-otopark-hizmete-acilacak/27079/" title="facebook">

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Otoparkımızın üstünde bulunan süs havuzundaki ses ve ışık gösterileri ile hemşehrilerimize eşsiz bir görsel şölen sunacağız” dedi.

Keçiören Belediye öz kaynaklarıyla inşa edilen 400 araçlık kapalı otoparkı kısa süre içerisinde hizmete açacak.

Hizmete açılacak yeni otopark hakkında bilgi veren Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Kalaba Kent Meydanı’na inşa ettiğimiz otoparkımız, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Otoparkımızın üstünde bulunan süs havuzundaki ses ve ışık gösterileri ile hemşehrilerimize eşsiz bir görsel şölen sunacağız. Otoparkımız, uzun zaman sonra belediye imkânlarıyla, önemli bir rant noktasına kamu yararı gözetilerek inşa edilen bir eserdir. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan otoparkımızın üzerinde yer alacak olan süs havuzu, ses ve ışık gösterileriyle hemşehrilerimize eşsiz bir görsel şölen sunacak. Çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarıyla 11 bin 68 metrekarelik yapı alanına sahip olan otoparkımız 3 katlı olup, 400 araçlık kapasiteye sahip. Engellilerimiz için 14 araçlık yer ayırdığımız otoparkımız Kalaba Kent Meydanı, Keçiören Belediyesi ve Keçiören Kaymakamlığına bağlı olarak oluşan trafik yoğunluğumu hafifletecek. Elektronik “Dolu-Boş” sistemi sayesinde araçlarını park etmek isteyen vatandaşlara kaç araçlık park alanı olduğunu da gösterecek. Tek giriş ve ayrı tek çıkışı bulunan otoparkımızın içerisinde ayrıca bisiklet parkı, elektrikli araç şarj ünitesi ve su deposu gibi alanlar da yer alacak” dedi.