Keçiören'in yeni serası yakında üretime başlayacak | 15 Temmuz 2024İmar Haber

15 Temmuz 2024 - 04:30

Keçiören’in yeni serası yakında üretime başlayacak

KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI TURGUT ALTINOK, KEÇİÖREN OVACIK BÖLGESİNE KURULAN ‘MODERN VE AKILLI’ SERANIN TAMAMLANMAK ÜZERE OLDUĞUNU BELİRTTİ. ALTINOK, “KEÇİÖREN VE ANKARA`YA 2 BİN 880 METREKARE BÜYÜKLÜĞÜNDE BİR SERA KAZANDIRDIK. İHTİYACIMIZ OLAN BİTKİLERİ DIŞARIDAN ALMAK YERİNE SERAMIZDA ÜRETECEĞİZ” DEDİ.

Keçiören’in yeni serası yakında üretime başlayacak
Son Güncelleme :

28 Kasım 2020 - 12:05

85 views

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Keçiören Ovacık bölgesine kurulan ‘modern ve akıllı’ seranın tamamlanmak üzere olduğunu belirtti. Altınok, “Keçiören ve Ankara`ya 2 bin 880 metrekare büyüklüğünde bir sera kazandırdık. İhtiyacımız olan bitkileri dışarıdan almak yerine seramızda üreteceğiz” dedi.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Türkiye`de en çok park ve yeşil alanın bulunduğu ilçenin Keçiören olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

“İlçemizde bulunan 500’den fazla parkın peyzajı için ihtiyaç duyduğumuz bitkileri seramızdan temin edeceğiz. Bitki satın almak için ayırdığımız bütçemizi de farklı hizmet alanlarımızda kullanacağız. Hem kendi ihtiyacımız olan bitkileri hem kamu kurum ve kuruluşlarımızın ihtiyacı olan bitkileri buradan karşılayacağız. İhtiyaç halinde vatandaşlarımıza da serada yetiştirdiğimiz bitkilerden dağıtacağız.”