Keçiörenliler alışverişlerini sıcacık semt pazarlarında yapıyorlar | 20 Haziran 2024İmar Haber

21 Haziran 2024 - 01:29

Keçiörenliler alışverişlerini sıcacık semt pazarlarında yapıyorlar

KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI TURGUT ALTINOK, İLÇEDEKİ SEMT PAZARLARINA KURULAN ISITMA VE SOĞUTMA SİSTEMİYLE VATANDAŞLARA YAZIN SERİN, KIŞIN İSE SICAK BİR ORTAMDA ALIŞVERİŞ YAPMA İMKÂNI SUNDUKLARINI BELİRTTİ. ALTINOK, “İLK GÖREVE GELDİĞİMİZ 1994 YILINDAN BUGÜNE KADAR ORTAYA KOYDUĞUMUZ EN ÖNEMLİ BELEDİYECİLİK HİZMETLERİMİZDEN BİRİ DE SEMT PAZARLARIMIZDA HAYATA GEÇİRDİĞİMİZ HUZUR, GÜVEN VE DÜZEN ORTAMIDIR. PAZARLARIMIZ ESKİ DÜZENİNE KAVUŞTU. VATANDAŞIMIZ ARTIK DAHA MUTLU BİR ŞEKİLDE ALIŞVERİŞLERİNİ YAPABİLİYORLAR” DEDİ.

Keçiörenliler alışverişlerini sıcacık semt pazarlarında yapıyorlar
Son Güncelleme :

25 Kasım 2020 - 14:20

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/keciorenliler-alisverislerini-sicacik-semt-pazarlarinda-yapiyorlar/24518/" title="facebook">

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ilçedeki semt pazarlarına kurulan ısıtma ve soğutma sistemiyle vatandaşlara yazın serin, kışın ise sıcak bir ortamda alışveriş yapma imkânı sunduklarını belirtti. Altınok, “İlk göreve geldiğimiz 1994 yılından bugüne kadar ortaya koyduğumuz en önemli belediyecilik hizmetlerimizden biri de semt pazarlarımızda hayata geçirdiğimiz huzur, güven ve düzen ortamıdır. Pazarlarımız eski düzenine kavuştu. Vatandaşımız artık daha mutlu bir şekilde alışverişlerini yapabiliyorlar” dedi.

Keçiören Belediyesi tarafından kapalı semt pazarlarına kurulan klima sistemi Keçiörenlilere yazın serin, kışın ise sıcak bir ortamda alışveriş yapma imkânı sunuyor. Keçiörenlilerin daha ferah, konforlu ve modern koşullarda alışveriş yapmaları için kapalı semt pazarlarına kurulan ısıtma ve soğutma sistemi Türkiye’de de bir ilk olma özelliği taşıyor.

Keçiören’de ahlaklı, temiz ve dürüst ticareti teşvik etmek için semt pazarlarına büyük önem verildiğini ve buraların her gün denetlendiğini aktaran Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Hz. Ömer’in ‘Fırat kenarında bir kurt bir koyun yerse korkarım ki kıyamet gününde onun bile hesabı Ömer’den sorulur’ sözlerine atıfta bulunarak şunları söyledi:

“Şehrimizin hizmetkârı olarak bizim görevimiz vatandaşımıza mutlu bir alışveriş ortamı sunmak ve vatandaşın hakkını ve hukukunu korumaktır. Peygamber Efendimiz (s.a.v), ‘Aldatan bizden değildir’ buyurmuştur. Ticaretimizi saygıyla, sevgiyle, insanca, kırmadan, gönüller alıp, gönüller yaparak ifa etmeliyiz. Hakkı, hukuku koruma işi lafta kalmamalı, gereği yapılmalı. Biz hakkı koruduk, pazarlar inşa ettik, Türkiye’de birçok belediye pazarlarımızı örnek aldı. Güler yüz sâdaka-i cariyedir. Pazarcılarımız işlerini saygıyla ve güler yüzle yaparlarsa bedavadan sevap kazanırlar. Temiz mal satılırsa helal olsun denir, kötü mal satılırsa haram olsun. Haram olsun denirse de esnafımızın kazancından bereket kalkar.”