Kent merkezinde kapsamlı bakım-onarım | 24 Şubat 2024İmar Haber

24 Şubat 2024 - 08:04

Kent merkezinde kapsamlı bakım-onarım

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ KAPSAMINDA HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINI FIRSAT BİLİP KENT MERKEZİNDE TRAFİĞİN YOĞUN KULLANILDIĞI ALANLARDA BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMASI YAPTI. EKİPLER, ORTA REFÜJLERDE TEL ÇİT, BORDÜR TAMİRATI VE PEYZAJ ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRDİ.

Kent merkezinde kapsamlı bakım-onarım
Son Güncelleme :

06 Aralık 2020 - 13:50

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/kent-merkezinde-kapsamli-bakim-onarim/31331/" title="facebook">

Antalya Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs önlemleri kapsamında hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasını fırsat bilip kent merkezinde trafiğin yoğun kullanıldığı alanlarda bakım ve onarım çalışması yaptı. Ekipler, orta refüjlerde tel çit, bordür tamiratı ve peyzaj çalışması gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, iki günlük sokağa çıkma yasağı kapsamında trafiğin yoğun kullanıldığı alanlarda çalışma yaparak kısıtlamayı fırsata çevirdi. Ekipler, yeşil alanlarda dikimini gerçekleştirdiği ağaçların ve çalı grubu bitkilerin gençleştirme budamaları ve ağaç sürgünlerinin temizliğini yapıyor.

Ekipler, bu kapsamda trafiğin en yoğun olduğu Mevlana Caddesi, Kızılırmak Caddesi, Tekelioğlu Caddesi, Kızılarık Caddesi, Burhanettin Onat Caddesi, Bülent Ecevit Caddesi, ve Serik Caddesi tramvay hattında bulunan yeşil alanda revize çalışmaları yapıyor. Bir yandan da çimlendirme, ağaçlandırma, çiçeklendirme çalışmaları eş zamanlı olarak devam ediyor. Park ve Bahçeler Dairesi ekipleri, daha yeşil bir Antalya için sokağa çıkma kısıtlamaları boyunca kent içi trafiğin yoğun olduğu bölgelerde çalışmalarına sürdürecek.