Kırsaldaki öğrencilere yardım eli | 28 Şubat 2024İmar Haber

28 Şubat 2024 - 21:44

Gaziantep’ten Kırsaldaki Öğrencilere Yardım Eli

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN KIRSAL MAHALLELERDE EĞİTİM HAYATINI SÜRDÜREN 350 ÇOCUĞA AYAKKABI VE KİTAP YARDIMINDA BULUNULDU.

Gaziantep’ten Kırsaldaki Öğrencilere Yardım Eli
Son Güncelleme :

20 Ocak 2021 - 12:45

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/kirsaldaki-ogrencilere-yardim-eli/62426/" title="facebook">

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal mahallelerde eğitim hayatını sürdüren 350 çocuğa ayakkabı ve kitap yardımında bulunuldu.

Büyükşehir Belediyesince ‘Eğitim Dostu Kent’ anlayışıyla gençler ve çocuklar için sürdürülen yardım seferberliğine devam edildi. Bu kapsamda Oğuzeli ilçesine bağlı; Altınyurt İsmail Doğan İlkokulu ve Ortaokulu, Çaybaşı Şehit Mehmet Polat İlköğretim Okulu, Dokuzyol İlköğretim Okulu ve Doğanpınar İlköğretim Okulu’nda kayıtlı 350 öğrenciye kitap ve ayakkabı yardımı yapıldı.

Büyükşehir, Pandemi sürecinde örgün eğitimden uzak kalan çocukların kitap okuma alışkanlığına güç kazandırmak amacıyla gerek oluşturduğu 20 bin kitap kapasiteli dijital kütüphane altyapısıyla gerekse de salgın sürecinde dağıttığı kitaplarla öğrencilere yönelik desteğini sürdürdü.

Öte yandan yapılan yardım doğrultusunda 350 öğrenciye ulaştırılan ayakkabılar, ihtiyaçlı ailelerin yüzünü güldürdü.