Kısıtlamada onları unutmadılar | 28 Şubat 2024İmar Haber

28 Şubat 2024 - 12:56

Kısıtlamada onları unutmadılar

TOKAT’TA, SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI DOLAYISIYLA BESİN KAYNAĞI BULMAKTA GÜÇLÜK ÇEKEN SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI.

Kısıtlamada onları unutmadılar
Son Güncelleme :

05 Aralık 2020 - 13:25

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/kisitlamada-onlari-unutmadilar/30637/" title="facebook">

Tokat’ta, sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla besin kaynağı bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları unutulmadı.

Korona virüs salgını önlemleri kapsamında yurt genelinde sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle caddeler sokak hayvanlarına kaldı. Yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları ise unutulmadı. Yeraltı çarşısı esnaflarından karı – koca özel izin alarak sahiplendikleri kedileri besledi. Ömer Çörekçi (60) kedileri için özel izin aldıklarını ifade ederek, “Hayvanlara karşı özel bir sevgim var. Devamlı bakımlarını yapıyorum, yemlerini sularını veriyorum. 7 tane kedimiz var. Bize çok alışkınlar” dedi.

Yasemin Çörekçi ise 12 ayı baktıkları kedileri sokağa çıkma kısıtlaması süresince de ihmal etmediklerini belirterek, “Kısıtlamalarda onların karınlarını doyurup yemeklerini, sütlerini veriyoruz. Bugünde onlar için izin alarak beslemeye geldik. Kediler bana çok düşkün, bende onları çok seviyorum. Hayvan sevgisi çok farklı bir şey. Hayvanları sevmek lazım. Hayvanları sevmeyen insanları sevemezmiş, merhameti olmazmış” diye konuştu. Kısıtlamada hayvanların daha rahat dolaştığını belirten Çörekçi, ”Sokak ve caddeler hayvanlara kaldı. Biraz daha rahat etsin onlarda” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Meydanı çevresinde, şehrin birçok noktasında ekipler köpek ve kedilere mama, kuşlara yem bırakıldığı görüldü.