Kocasinan, 2020 yılında 2 bin 800 mutlu evliliğin temelini attı | 18 Nisan 2024İmar Haber

18 Nisan 2024 - 04:18

Kocasinan, 2020 yılında 2 bin 800 mutlu evliliğin temelini attı

SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ÖRNEK OLACAK ÇALIŞMALARA İMZA ATAN VE GENÇ ÇİFTLERİN YUVA KURMASI İÇİN HER TURLU FEDAKARLIK ÖRNEĞİ GÖSTEREN KOCASİNAN BELEDİYE BAŞKANI AHMET ÇOLAKBAYRAKDAR, 2020 YILINDA EVLENDİRME DAİRESİNE BAŞVURAN 2 BİN 800 ÇİFTİN NİKAH İŞLEMLERİNİN GERÇEKLEŞTİRİLDİĞİNİ SÖYLEDİ. BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, AYRICA 5 YIL ÖNCE HAYATA GEÇİRDİKLERİ ‘NİKAH SETİ PROJESİYLE’ BU ZAMAN KADAR EVLENEN ÇİFTLERE 16 BİN 70 ADET ‘NİKAH SETİ’ HEDİYE ETTİKLERİNİ İFADE ETTİ.

Kocasinan, 2020 yılında 2 bin 800 mutlu evliliğin temelini attı
Son Güncelleme :

01 Ocak 2021 - 15:45

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/kocasinan-2020-yilinda-2-bin-800-mutlu-evliligin-temelini-atti/49447/" title="facebook">

Sosyal belediyecilikte örnek olacak çalışmalara imza atan ve genç çiftlerin yuva kurması için her turlu fedakarlık örneği gösteren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 2020 yılında evlendirme dairesine başvuran 2 bin 800 çiftin nikah işlemlerinin gerçekleştirildiğini söyledi. Başkan Çolakbayrakdar, ayrıca 5 yıl önce hayata geçirdikleri ‘Nikah Seti Projesiyle’ bu zaman kadar evlenen çiftlere 16 bin 70 adet ‘Nikah Seti’ hediye ettiklerini ifade etti.

Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında hijyen, maske ve sosyal mesafe kurallarını dikkate alarak, açık havada nikahlarını kıydığı çiftlerin mutluluklarına ortak olan Başkan Çolakbayrakdar, “Allah tüm çiftlerimizi, mesut, bahtiyar etsin. Sevgi, saygı ve sadakatleri ömürleri boyunca daim olsun.” dedi. Ailenin toplumun çekirdeği olduğunu ve bu doğrultuda ilçe sakinlerine 5 yıl içerisinde toplam 16 bin 70 adet ‘Nikah Seti’ hediye ettiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan belediyesi olarak bizler yeni yuvaların kurulmasına vesile oluyoruz. Yeni evlenen çiftlerin ve ailelerin mutlu zamanlarında yanlarında olmamız bizleri mutlu ediyor. Mimarsinan Parkı’nda açık havada ve modern nikah salonuyla genç çiftlere, hayatlarının en mutlu anını yaşadıkları nezih bir ortam sunuyoruz. Ayrıca çiftlere içinde; Kur’an-ı Kerim, aile ilmihali, lokum, kahve, fincan takımı ve Türk Bayrağı bulunan dezenfekte edilmiş ‘Nikah Seti’ hediye ediyoruz. Gençlerimizin daha huzurlu ve daha mutlu yuva kurmaları için her zaman yanlarındayız ve olmaya da devam edeceğiz. Vatanımızın birliğini muhafaza edecek, milletimizin bütünlüğünü koruyacak ve kutsal değerlerimize sahip çıkacak bir aile yuvası olmasını Allah’tan niyaz ediyoruz. Evlenen bütün çiftlerimize sevgi, saygı ve anlayış içinde huzurlu, sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Açık havada evlenen çiftler ise unutulmaz anlarını ölümsüzleştirmek için fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.