İmar Haber

Konya Bilim Merkezi’nde afet farkındalık sergisi

KONYA BİLİM MERKEZİ’NDE AFET VE ACİL DURUM (AFAD) TARAFINDAN AFET RİSKİNİN YÖNETİLMESİ, AFET ESNASINDA VE SONRASINDA YAPILMASI GEREKENLER İLE KRİZ YÖNETİMİ ESASLARININ ANLATILDIĞI “AFET FARKINDALIK ALANI” OLUŞTURULDU.

Konya Bilim Merkezi’nde afet farkındalık sergisi
Google News
10 Aralık 2020 - 12:10

Konya Bilim Merkezi’nde Afet ve Acil Durum (AFAD) tarafından afet riskinin yönetilmesi, afet esnasında ve sonrasında yapılması gerekenler ile kriz yönetimi esaslarının anlatıldığı “Afet Farkındalık Alanı” oluşturuldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye’nin TÜBİTAK destekli ilk bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezi’nde, AFAD Yönetimi Başkanlığı tarafından “Afet Farkındalık Alanı” oluşturuldu. Türkiye’nin deprem riski yüksek olan bir ülke olmasının yanında sel, toprak kayması, çığ gibi diğer doğa kaynaklı afetlere de maruz kalması nedeniyle; afet riskinin yönetilmesi, afet bilincinin artırılması ve hazırlıklı olma faaliyetlerinin toplumsal katılım ve sürdürülebilirlik kapsamında ön plana çıkması için açılan sergi 17 farklı alandan oluşuyor. “Afet Farkındalık Alanı”nda hortum, deprem, tsunami, sel, çığ, yangın gibi afetler ele alınırken, bu afetlerin oluşum sebepleri sergi düzenekleriyle ziyaretçilere aktarılarak farkındalık oluşturuluyor. Her yaş grubuna hitap eden sergide ziyaretçiler, doğal afetleri daha yakından tanıma fırsatı buluyor. “Afet Farkındalık Sergisi” pandemi tedbirleri kapsamında hafta içi 10.00-16.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları